Luottamuksesta

jalähdinvapaalle

Meitä istui siinä pöydän ympärille me, kuusi, ja me kaikki olimme suorastaan v-tun hulluja, mutta ei mitään seinähulluja, ja me päätimme asiasta. Päätimme vastuuvapaudesta, myönnettiin. Kokous oli hyvin lyhyt ja ytimekäs. Kohdassa muut asiat olimme sitä mieltä, että se veren oheneminen on nyt tiedotettu hyvin, eikä meillä oikeastaan ollut sitten mitään lisättävää.

7

419

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuomarl

      Vitut! Ei luottamusta ennen eikä jälkeen tekopyhän kokouksenne.

    • naurettava_aloitus

      Niin tekopyhää. Jos ei vain ole kovin vahva omatunto tai se puuttuu kokonaan, niin vielä pahemmaksi se tekee, jos alkaa muka esittämään, että sitä on. Miksei voi olla vain hiljaa.

    • Tunnustelijalle

      Työpaikallani on kiusaaja, kollega. Ihmiset jopa irtisanovat hänen takiaan. Asia viety eteenpäin mutta turhaan. Tilanne jatkuu, koska kiusatut lähtevät, mutta kiusaaja saa jäädä. Mitä tehdä. Minua asia ei varsinaisesti koske....enää.

      • joukkovoimalla

        Maine menee firmalta, jos kovin pahaa kiusaajaa pitävät ja sana kiirii. Voivat jopa joutua laittamaan lappua luukulle. Riippuen tietysti alasta ja onko yksityinen. Kannattaa käyttää joukkovoimaa avuksi, jos on mahdollisuus.


    • hyviänuo

      Hyvät päätökset

      • 0k_

        Sairas.


      • tokenetkyllä

        Paranemisia sairaalle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      98
      1211
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      87
      834
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      764
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      683
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      616
    6. Mikä oli vuosi kun tutustuitte?

      🤗
      Ikävä
      31
      593
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      548
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      15
      541
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      513
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe