Luottamuksesta

jalähdinvapaalle

Meitä istui siinä pöydän ympärille me, kuusi, ja me kaikki olimme suorastaan v-tun hulluja, mutta ei mitään seinähulluja, ja me päätimme asiasta. Päätimme vastuuvapaudesta, myönnettiin. Kokous oli hyvin lyhyt ja ytimekäs. Kohdassa muut asiat olimme sitä mieltä, että se veren oheneminen on nyt tiedotettu hyvin, eikä meillä oikeastaan ollut sitten mitään lisättävää.

7

376

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuomarl

      Vitut! Ei luottamusta ennen eikä jälkeen tekopyhän kokouksenne.

    • naurettava_aloitus

      Niin tekopyhää. Jos ei vain ole kovin vahva omatunto tai se puuttuu kokonaan, niin vielä pahemmaksi se tekee, jos alkaa muka esittämään, että sitä on. Miksei voi olla vain hiljaa.

    • Tunnustelijalle

      Työpaikallani on kiusaaja, kollega. Ihmiset jopa irtisanovat hänen takiaan. Asia viety eteenpäin mutta turhaan. Tilanne jatkuu, koska kiusatut lähtevät, mutta kiusaaja saa jäädä. Mitä tehdä. Minua asia ei varsinaisesti koske....enää.

      • joukkovoimalla

        Maine menee firmalta, jos kovin pahaa kiusaajaa pitävät ja sana kiirii. Voivat jopa joutua laittamaan lappua luukulle. Riippuen tietysti alasta ja onko yksityinen. Kannattaa käyttää joukkovoimaa avuksi, jos on mahdollisuus.


    • hyviänuo

      Hyvät päätökset

      • 0k_

        Sairas.


      • tokenetkyllä

        Paranemisia sairaalle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      70
      3063
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      92
      2855
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      51
      2085
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1545
    5. Oot ilkee paha noita

      Paha babushka Luulitko etten tienny
      Ikävä
      15
      1329
    6. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      5
      1308
    7. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1291
    8. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      13
      1253
    9. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      24
      1222
    10. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      18
      1220
    Aihe