Oon 18v tyttö ja huolissani omast painost. Pituutta 167cm. Lukion ykkösel olin 52,6kg terkkarin tarkastukses ja silloin terkkari sano et alan olee vähän liian laiha. En oo yrittänyt laihduttaa mut tuntu siltä et oisin laihtunu ja viimeviikol selvis kakkosvuoden tarkastukses et oli enää 46,9kg. Sain lähetteen nuorisopsykiatrille koska mulla on muka syömishäiriö? Omasta mielestäni oon vaan laiha ja haluisin kyl 15kiloo lisää mutta se ei vaan tule. Mitä pitäis tehdä?
Alipainoisena laihtuminen
2
283
Vastaukset
- seiskatriina
Mäkin oon laihtunut paljon vaikken mikään lihava ikinä ollutkaan ilman syytä. Mitään ruokavaliomuutoksia en oo tehny mut viime keväästä helmikuuhun asti lähti 14kiloa. Alotin vaan kuitenki syömään enemmän ja nyt tullukkin jo 8kiloa takas. Tosin ennen mul oli tosi littee vatsa mut nyt tän painon takasen hankkimisen aikaan oon saanu pömppiksen mist pystyn nappaaman yli kädellisen:(
- Hmzh
Outoa.. Mä olin lukion tarkastuksessa 173 cm ja 51 kg, eikä mua silti sanottu liian laihaksi. Hoikka toki olin mutta ei asiaa ihmetelty sen enempää. Sun painoindeksi oli kuitenkin ainakin ekana vuonna ihan selkeästi normaalipainon rajoissa, omituinen terkkari.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2002911
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss632790Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa232142- 691705
- 1431503
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1851442Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1121408Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1521387- 901314
Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2291211