Koiran kurittaja Jankan alueella

ipo4

Eräs nuori mieshenkilö vei pyörällä pientä terrierirotuista koiraa todella pahannäköisesti tänään Jankassa, poika/mies pysähtyi kurittamaan koiraa välistä nyki hihnasta niin että koira lensi vauhdista selälleen, eräs autoilija puuttui rohkeasti tilanteeseen mutta poika vaan haistatteli takaisin, itse asun viereisessä talossa kadun varrella ja näin tilanteen , ilmoitin tuntomerkit poliisille, että näin. Tarkkailkaa jos sama sattuu toistumaan niin ilmoitus poliisille vaan.

5

298

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 0070

      jaa

    • Jajuu

      Tiedän tapauksesta myös jotain, lapseni kertoivat mutta ne ovat lapsien kertomaa ..jos totta on niin kriteerit eläinsuojelurikkomuksesta täyttyvät.

    • Etälamautin

      Onneksi älysitte puuttua tilanteeseen ja viedä asiaa eteenpäin! Mikään ei ärsytä niin paljon kuin ihmiset jotka tulee nettiin surkuttelemaan tekemättä paskan vertaa eläimen auttamiseksi.

    • Etälamautin

      Jos näette kyseistä kaveria niin ottakaa videokuvaa!

    • eiväkivallalle

      Ottakaa kuvaa,niin on todistusainesta,ja omistajakin löytyy ;)

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      388
      4253
    2. Kuka on mystinen heppamies?

      Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      1606
    3. Muutto ei ratkaise mitään.

      Sielläkin on naapurit. 😉 Nähdään?
      Ikävä
      135
      1454
    4. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      69
      1184
    5. Perjantaita!

      Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔
      Ikävä
      69
      1013
    6. Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?

      The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass
      Tv-sarjat
      15
      1006
    7. Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"

      Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise
      Suomalaiset julkkikset
      12
      937
    8. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      38
      910
    9. Ei sua mies varmaan kauheasti haittaa

      Jos otan sut omakseni, tässä lähiaikoina ❤️
      Ikävä
      65
      891
    10. Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua

      Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään
      Ähtäri
      60
      889
    Aihe