Hei ! Mitäs rakkaudessa näkyy ? Saanko koskaan tietää mitä se rakkaus on ? Ihastunut olen ollut ja pitkä parisuhde takana..mutta en rakastanut miestä
unijukka katsoisitko
Lilia1234
3126
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyllä jokainen ihminen sen rakkauden elämässään kokee, vähintään kerran, useimmat monestikin. Odota rauhassa. Kyllä se sinunkin kohdallesi tulee, ennemmin tai myöhemmin.
Jokainen voi rakkauden kokea, mutta saako koskaan tietää "mitä rakkaus on"!? Jaa´a ... ehkä on parempi että osa jää aina enemmänkin arvoitukseksi ...
Kohtalo vaikuttaa jollakin tasolla rakkauselämääsi. Ehkä sinun on osattava luopua esim.tietyistä "kaavamaisista" ajatuksista, että rakkaus olisi jotakin tiettyä.
Sinun on mietittävä omaa suhtautumistasi ihmisisin yleensä. Sitä millaisia ajatuksia ja tunteita kannat koko ajan mukanasi. Tuntuisi olevan, että tässä suhteessa sinussa on myöskin "karmisia" piirteitä. Jostakin asenteensa on ikään kuin luovuttava, jotta voit päästä eteenpäin ja kohtia aidompaa rakkautta elämässä.
Sinun kannattasi tietyssä tilanteessa myöskin ottaa itse riski rakkauden suhteen. Tuntuisi, että sopiva rakkaus sinulle on joku vaalea tai ristiverinen nuorempi mieshenkilö, joka on jollakin lailla jopa ujo, mutta silti lämmin ja ystävällinen. Tämä on suhde, jossa sinun itsesi olisi oltava aloitteen tekijänä.
Rakkaus on aina myöskin heijastus, ihmiset löytävät itselleen sellaisen kumppanin, joka heijastaa puolia heissä itsessään. Ole luova ja ymmärtävä rakkauden suhteen, äläkä odota että rakkaus olisi juurikin tietynlainen, rakkaus ei ole koskaan "valmis" !
Kiitos !