Kannattaako liittyä

elviskin

Johonkin uskonnolliseen järjestöön? Vai katella jotain muita juttuja.

4

351

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • itseen

      Oma valinta! jokkainen tekkee niinku parhaaks näkkee asian.

    • mikäkiinnostaa

      Kannattaa olla mukana itseään kiinnostavassa toiminnassa ja liittyä sen mukaan. Voi olla myös kannatusjäsen, jos haluaa tukea, mutta itsellä ei ole aikaa tai muuten mahdollisuutta osallistua.

    • neuvokasta

      Uskonnolliset järjestöt ovat parhaita järjestöjä. Niihin kannattaa liittyä, jos on vähänkään hengellistä vakaumusta. Ja vaikkei olisikaan, uskonnollisessa yhteisössä toimimalla vakaumus syntyy vähitellen kuin itsestään. Tutkimusten mukaan hengellisessä yhteisössä toimivat ovat keskimäärin terveempiä kuin muut ja elävät pitempään. Sekin on todisteena hengellisten yhteisöjen hyvästä vaikutuksesta ihmisiin.

    • Karhun_kaataja

      Karhun Kansa on hieno uskonnollinen järjestö, kannattaa liittyä. Jäsenmaksuja ei ole ja aktiviteetteja on runsaasti, mm. saunomista ja Kekrijuhlia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2152
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1805
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      237
      1306
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      960
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      88
      950
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      875
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      136
      813
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      39
      740
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      726
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      699
    Aihe