Aamulla ajaessani liikenneympyröiden kautta pisti silmään niiden hoitamattomuus! Tässä säästöt näkyy, mutta nuo jos mitkä ovat kaupungin käyntikortteja. Pitäis olla viimeisen päälle perusteellisen hyvässä kunnossa... Kurjaa ja surkeaa....
Alueiden hoito
Sortavalanpoika
12284
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
No voi sentään olisit menny nyppii voi nunnut pois jos kerran otti koville. Talkoo työ kunniaan Orimattilassakin!
Kyllä ja yhdyssanat myöskin.
hoitovastuista en tiedä, mutta ainakin osa liittymistä sijoittuu valtion teiden varsille eli tuskin yksin kaupungin asia
Kaikesta vaan on pakko vähentää määrärahoja ja eiköhän se ole kaikkien tiedossa,että miksi!
Ei ole rahaa, pitää säästää että saadaan irakin sotalapsille muskari ja muuta kivaa toimintaa etteivät raukat radikalisoidu.
Kyllä se vaan näkyy katukuvassa että kaupugin touhu on todella pahasti retu perällä Pitäs vaihtaapikaisesti johtoporrasta ja! Muutkin päätäjät Hävetkääää!
Retuperällä on, koska kaupungilla ei ole tuloja, eli verotuloja. Kaupungin asukkaista suurinosa on näppiensä nuolijoita, jotka elävät kaupungin maksamissa asunnoissa, kaupungin maksamien puhelimien ja tietokoneiden turvin hyvää sosiaalista elämää, syrjäytymättä yhteiskunnassta. Mistä pussista voi kaksi maksaa kolmen luuserin elämää. Irwin hattuinen mieskin herää henkiin joka kevät, tekemättä päivääkään töitä ?????????? Miten on mahdollista????
Orimattilassa on yli 16000 asukasta. Mihin nämä "tilastosi" perustuvat? Murto-osa asuu kaupungin vuokrataloissa tai saa toimeentulotukea.
Tosi liukkaat kelit pitäs saaha lisää santaa teille.
Olipa sorastettu jo kaikki kaupunkin tiet vaikkei ollut edes liukasta sunnuntaina. Hullua touhua.
Tuleekohan Kehräämönkulmalle taas samanlainen skutsiliikenneympyrä kuten Lahdentiellä olevat? Liikenneturvallisuuden kannalta todella skutsista koska näkyvyys ympyrän ulkolaidoilla oleville suojateille on vuorimäntyjen takia olematon. Kenenkähän idea mahtoi aikoinaan olla? Ei järjen häivää. Jos ei tunnista liikennemerkkejä niin korkea aika luopua ajokortista. Lahdessa antavat arvoa näkyvyydelle ja liikenteen sujuvuudelle kun tekevät liikenneympyröitä. Vuorimännyt täältäkin pois aiheuttamasta turhia vaaratilanteita.
Nyt hävitetään ja poistetaan vasta kurtturuusuja.