Hotel Ivan, kokemuksia?

Kohtamenossa

Hei. Ollaan tuossa parin viikon päästä reissun lähdössä. Mielelläni kuulisin kokomuksia Sibnik Hotel Ivanista.
Lähinnä onko syytä suunnata ruokailuille kauemmas keskustaan vai millainen on hotellin hintataso?

5

346

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • reissumasa

      On kokemuksia hotellista. Aamiainen ja muu ruokailu tapahtuu seisovasta pöydästä, hinta on todella edullista ja ruoan taso aivan huippuluokkaa, parasta mitä Kroatiasta löytyy. Hotelli on muutenkin korkeata tasoa, henkilökunta avuliasta.
      Hotellin aulassa on pankkiautomaatti, kertanoston raja 5000 HRK.

      • reissumasa

        Ranta-alueella (noin 100metriä hotellista) on dalmatialainen etno (a la carte) ravintola, josta voi ostaa paikallisia tai muita ruokalajeja suomalaiseen hintaan. Laatukin on hyvätasoista.


      • reissumasa

        Jotain ovat kroatialaiset jäljitelleet Roomasta. Sibenikissä oli nimittäin kaupunkivero 1 euro per yö.


      • reissumasa

        Isompi ostoskeskus Dalmare on 2 km:n päässä hotellilta Sibenikin keskustan suuntaan.


      • reissumasa

        Korjaan. Taitaa olla nelisen kilsaa, toivottavasti kukaan ei lähtenyt kävelemään, vuokra-autolla kun matka tuntui lyhyemmältä.
        Ostoskeskus Dalmaressa on Mäkkäri (vekaramagneetti grilliruoan ystäville) ja Henkka ja Maukka, josta tuli ostettua shortsit tarpeeseen kun säät olivat kuumat.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      214
      1779
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      141
      1475
    3. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      78
      1388
    4. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      57
      1216
    5. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      9
      1190
    6. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      74
      1105
    7. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      109
      1019
    8. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      55
      990
    9. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      890
    10. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      82
      860
    Aihe