Hei. Ollaan tuossa parin viikon päästä reissun lähdössä. Mielelläni kuulisin kokomuksia Sibnik Hotel Ivanista.
Lähinnä onko syytä suunnata ruokailuille kauemmas keskustaan vai millainen on hotellin hintataso?
Hotel Ivan, kokemuksia?
5
382
Vastaukset
- reissumasa
On kokemuksia hotellista. Aamiainen ja muu ruokailu tapahtuu seisovasta pöydästä, hinta on todella edullista ja ruoan taso aivan huippuluokkaa, parasta mitä Kroatiasta löytyy. Hotelli on muutenkin korkeata tasoa, henkilökunta avuliasta.
Hotellin aulassa on pankkiautomaatti, kertanoston raja 5000 HRK.- reissumasa
Ranta-alueella (noin 100metriä hotellista) on dalmatialainen etno (a la carte) ravintola, josta voi ostaa paikallisia tai muita ruokalajeja suomalaiseen hintaan. Laatukin on hyvätasoista.
- reissumasa
Jotain ovat kroatialaiset jäljitelleet Roomasta. Sibenikissä oli nimittäin kaupunkivero 1 euro per yö.
- reissumasa
Isompi ostoskeskus Dalmare on 2 km:n päässä hotellilta Sibenikin keskustan suuntaan.
- reissumasa
Korjaan. Taitaa olla nelisen kilsaa, toivottavasti kukaan ei lähtenyt kävelemään, vuokra-autolla kun matka tuntui lyhyemmältä.
Ostoskeskus Dalmaressa on Mäkkäri (vekaramagneetti grilliruoan ystäville) ja Henkka ja Maukka, josta tuli ostettua shortsit tarpeeseen kun säät olivat kuumat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka882513- 671455
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww841388EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje111202- 81923
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19910Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe34785Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta102781- 54773
- 30706