SSRI-myrkyillä tuhotaan terveiden ihmisten

terveys ja pakotetaan elinkautiseen myrkkyjen syöntiin, verorahoilla...
290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Näinhän se on. Näitä aivomyrkkyjä ei kannata vapaaehtoisesti syödä. Masennus on kuitenkin terveen ihmisen reaktio liian kuormittavaan tilanteeseen tai esim. pitkäkestoiseen toteutumattomien unelmien toteuttamisen laiminlyöntiin. Masennus on elimistön suoma rauhoittumis- tilaisuus, puida ongelmia, käydä pohjalla ja löytää uusia ratkaisuja ja toimintamalleja. Se, että psyykelääkkeillä blokataan keinotekoisesti masennus ja kroonistetaan ihminen mielenterveysongelmiin "lääkkeillä" = myrkyillä, on jotenkin sairasta ja tämä vielä yhteiskunnan varoilla. Lisäksi Kela jopa edellyttää lääkkeiden käyttöä myöntääkseen jonkun etuuden kuten sairauspäivärahan Vaikka tutkitusti, juurikin mielenterveyslääkkeitä käyttämällä varmimmin tulet työkyvyttömäksi pitkällä aikavälillä.

Äänestä
  • Jep. Fiksua toimintaa, eikö.

    Lobatut viranomaiset ja poliitikot antavat näin tapahtua. KELA edellyttää, että aivovaurioriski otetaan, vaikka mahdollinen hyöty toimintakyvyn palautumiseen tai pitkäjänteiseen toimintakykyyn on samaa todennäköisyyttä kuin alettaisiin kokaiinia jakamaan kansalaisille elämänhuoliin. Fakta kuitenkin on, että SSRI-aineet ja vastaavat aka "masennuslääkkeet" kuuluvat samaan huumausaineiden ryhmään, psykostimulantteihin, kuin amfetamiini ja kokaiini.

    Miten kellekään voi tulla yllätyksenä, että ihmiset sekoilevat näissä aineissa ja ovat ennen pitkään pysyvästi aivovaurioituneita ja toimintakyvyttöminä eläkkeellä!?

    Bisnespuoli on erittäin toimiva. Sitä ei kiistä kukaan. Rahat pois tyhmiltä ja aivovaurio sekä elinikäinen kärsimys tilalle. Veronmaksajat kustantavat valtion tekemän massiivisen virheen ja tuhon kansanterveydelle. työkyvylle ja tuottavuudelle. Samaan aikaan he haukkuvat uhreja laiskoiksi, heikoiksi, saamattomiksi, häpeällisiksi ja niin edelleen ymmärtämättä lainkaan mistä oikeasti on kysymys. Valtion instanssit hiljenevät totuudesta ja teollisuus nauraa matkalla pankkiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Voiperkele-- kirjoitti:

terveys ja pakotetaan elinkautiseen myrkkyjen syöntiin, verorahoilla...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu