Terveyskeskuksen sekavuustila ???

Onko enää missään niin epistä kuin Kuhmon Terveyskeskuksessa. Kukaan ei tunnu tietävän mistään mitään. Yksi sanoo yhtä, toinen toista. Asiat eivät näytä olevan kenenkään hallinassa.
Lähettäkää ihmiset viestiä Valviraan, ettei Kuhmon terveyskeskuksessa ole asiat kunnossa. Kaikki asiat rempallaan. Lääkärit kävellä hummeltavat takki auki, he olevinaan niin tärkeitä, eikä asioista saada toimimaan. Kenen on vastuu, ettei jotain pahempaa tapahtuisi.
14881
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

voi paljon on pahoja sattunut....muutamaan vuoteen on sattunut niin monta turhaa kuolemaa tietämättömyydestä, kiireestä , osaamattomuudesta jne. lista on pitkä kuin nälkävuosi.....siis lasketaan siitä lähtien kun maailman hamppelit otti terveysasemalla johdon. ... Attento ja mikäs oli sitä ennen... että yrittäkää sinnitellä ilman TA:ta niin pitempään pysytte hengissä.

Äänestä

Aina olen avun terveyskeskuksesta saanut kun olen sitä tarvinnut!

Äänestä
  • Sinisilmäisyyskin voi olla pitemmässä juoksussa hyvin suuri ongelma!!!
    Hienoa, että sinä olet saanut. Entä ne monet muut ??
    Ole ylpeä itsestäsi.

    Äänestä

Paljon paremmin näyttäisivät asiat hoituvan nykyään kuin muutama vuosi sitten kun ei tainnut olla pahimmillaan kuin yksi lääkäri?

Lääkäreitä on nyt useampiakain ja ei ole tarvinnut nykyään viittä tuntia enää jonotella.

Äänestä

Ei se kyllä tee lääkäristä yhtään ammattitaidottomampaa jos hän kävelee takki auki:). Te kuhmolaiset nyt vain valitatte kaikenaikaa kaikesta mahdollisesta. Ja kohta taas tulevat thaikkupoimijat. Ja niitä sitä sitten vasta haukutaankin. Kateus teitä kantaa eteenpäin, vaikkakin kitkerästi. Menisitte itse poimimaan marjanne ja voitaisiin vain toivoa että jospa edes vähän toipuisitte negatiiviisuudestanne. metsässä. Ette tarvisisi edes niin paljon lääkäriä kun ei olisi koko ajan täysi vit...s päällä. Teillä paljon oppimista!

Äänestä
  • Kyllä ne kaikki polvi- ja selkävaivaiset ihmeesti tervehtyy kun marja-aika alkaa, ei näytä olevan vaivoja.

    Äänestä

  • Marjaan vaan,siellä ne homomiehetkin kulkee rinnakkain kuin akat konsanaan.

    Äänestä

EPÄUSKO KYLLÄ OON SAMOAMILTÄ KIIREISENÄ LÄHETEKAJAANIIN KOLME KUUKAUUKAUTTA KYSELIN MIKÄ MAKSAA EI OLTULÄHETETY SIINÄLÄÄKIRILLÄTYÖTÄ.

Äänestä

Kuhmossa on hyvä terveyskeskus! Ei täällä ole kenenkään pakko asua,jos ei kelpaa.

Äänestä

Päävammapotilaat vaikeita hoidettavia...

Äänestä
  • Varsinkin noi irto päät kun ei tahdo pysyä paikoillaan,sitten on vielä näitä laatikko
    päitä kans menos.

    Äänestä

Se kellon eniten kyniä yms muuta paskaa rintataskut täynnä ja kävelöö niin v....n tärkeenä ees tuas saikun käytäviä on best :)

Äänestä
  • Arvostus nousoo, ku o palijo kynijä rintataskus!

    Äänestä

Ne on tärkeitä olovinnaan rintataskut täynnä kyniä ja kommeestihan ne kiiltää. Eivät osaa päättää mikä vaiva potilaalla kun tekevät ryhmä työtä että mikä vaiva mahtaa olla tällä potilaalla ja sitä tekevät jonkun johto päätöksen ja tuon päätöksen tekoon saa varata aikaa aamusta iltaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Todellisuusontämä kirjoitti:

Onko enää missään niin epistä kuin Kuhmon Terveyskeskuksessa. Kukaan ei tunnu tietävän mistään mitään. Yksi sanoo yhtä, toinen toista. Asiat eivät näytä olevan kenenkään hallinassa.
Lähettäkää ihmiset viestiä Valviraan, ettei Kuhmon terveyskeskuksessa ole asiat kunnossa. Kaikki asiat rempallaan. Lääkärit kävellä hummeltavat takki auki, he olevinaan niin tärkeitä, eikä asioista saada toimimaan. Kenen on vastuu, ettei jotain pahempaa tapahtuisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu