Moi!
Akutti valinnanpaikka:
Soneran kaistan tilalle tulee älypuhelimeen joko
Saunalahti 4G Huoleton tai Dna 4G vastaava paketti.
Kokemuksia kuuluvuudesta Helsinki Herttoniemenrannassa?
Nyt on luurissa Saunalahti 3G ja se pätkii raivostuttavasti esim. tunnin radio-ohjelman aikana noin 3-4 kertaa!
Molemmissa sama hinta, kuuluvuus ratkaisee!
Kiitos jos jolla kulla vinkkejä ja neuvoja omista kokemuksista! :)
Saunalahden 4G mobiilin todellinen käyttönopeus?
8
386
Vastaukset
- epäselvääjasekavaa
"Soneran kaistan tilalle tulee älypuhelimeen "
"Nyt on luurissa Saunalahti 3G "
Niin että mikähän siinä nyt sitten oikeasti onkaan?- Kuuluvuus
Soneran kaistan tilalle tulee älypuhelimeen joko
Saunalahti 4G Huoleton tai Dna 4G vastaava paketti. - Kuuluvuus
Kiitos hyvästä huomioistasi! :) Yritän selventää..
Ennen oli sekä kiinteä Sonera että mobiili 3G.
Soneran kiinteä kaista siis kokonaan pois! ;)
Ja jää vain mobiili joka nyt on Saunalahti 3G
joka nostetaan 4G:ksi, joka Saunalahden tai Dna:n.
Eli jatkossa vain yksi liittymä!
Kiitos! - toimiitaipätkii
Kuuluvuus kirjoitti:
Kiitos hyvästä huomioistasi! :) Yritän selventää..
Ennen oli sekä kiinteä Sonera että mobiili 3G.
Soneran kiinteä kaista siis kokonaan pois! ;)
Ja jää vain mobiili joka nyt on Saunalahti 3G
joka nostetaan 4G:ksi, joka Saunalahden tai Dna:n.
Eli jatkossa vain yksi liittymä!
Kiitos!vaikka valitsisit minkä operaattorin tahansa niin mobiilissa on aina riski sille että se hidastelee tai pätkii mikäli alueella on paljon mobiilin käyttäjiä.
operaattorien sivuilta löytyy kuuluvuus kartat mutta esimerkiksi rakennuksesta riippuen kuuluvuus sisätiloissa voi olla heikompi.
jos haluat varmasti toimivan liittymän niin pidä kiinteä yhteys.
- Kuuluvuus
Ok, nyt vain kiinteästä eroon, kun paljon poissa kotoa ja joutuisi turhaan maksamaan, siksi yhdistän netin suoraan luuriin ja käytän sitten kannettavan modeemina.
Siksi kysymys onko alueella Saunalahdella vai Dnalla parempi 4G-kuuluvuus. - lehmi
Osta molemmilta joku halpa data prepaid ja kokeile. Sillä selvinnee helpoiten.
- fsaah
Kokeile. Mitään muuta ratkaisua ei ole, koska tilanne sinun asunnossasi voi olla kuuluvuuden suhteen ihan eri kuin toisella puolella taloa olevassa naapurissa.
Jos kuuluvuus on kummassakin yhtä hyvä, niin veikkaisin että DNA on vähemmän ruuhkainen. Mutta todellisuus selviää kokeilemalla.
Pääohje on tämä: Älä ota määräaikaista. Vaikka yhden firman mobiiliverkko toimisi tänään hyvin ja paremmin kuin muut, ensi kuussa tilanne voi olla jo eri. - Paskaa_myivät
Ei kannata Saunalahtea. Hyvä kuuluvuusalue missä asun mutta jostain syystä nopeudet hidastuu koko ajan. Tällä hetkellä saa oikein mitään tehtyä.
NOPEUSTESTIN RAPORTTI
LATAUSNOPEUS: 0.6 Mbit/s
LÄHETYSNOPEUS: 1.03 Mbit/s
VASTEAIKA: 24 ms
Alkuun toimi hyvin mut nyt täyttä paskaa. Työpuhelimessa soneran 4g ja toimii kuin junan vessa. Menee nettiliittymä Soneralle vaihtoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olit niin lähellä
Taas söpis olit siinä ihan käden etäisyydellä❤️ Jos sinä ja minä olisimme olleet kahden, olisin hypännyt sun kaulaan. Sa1185151Kun me näemme taas
Siihen on viikkoja, korkeintaan kuukausia. Jännite välillemme vetää meidät ennemmin tai myöhemmin toistemme läheisyyteen332802- 452724
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺302458Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭221730- 1181647
En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä101600Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle231324Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli101228- 961187