Moi!
Akutti valinnanpaikka:
Soneran kaistan tilalle tulee älypuhelimeen joko
Saunalahti 4G Huoleton tai Dna 4G vastaava paketti.
Kokemuksia kuuluvuudesta Helsinki Herttoniemenrannassa?
Nyt on luurissa Saunalahti 3G ja se pätkii raivostuttavasti esim. tunnin radio-ohjelman aikana noin 3-4 kertaa!
Molemmissa sama hinta, kuuluvuus ratkaisee!
Kiitos jos jolla kulla vinkkejä ja neuvoja omista kokemuksista! :)
Saunalahden 4G mobiilin todellinen käyttönopeus?
8
366
Vastaukset
- epäselvääjasekavaa
"Soneran kaistan tilalle tulee älypuhelimeen "
"Nyt on luurissa Saunalahti 3G "
Niin että mikähän siinä nyt sitten oikeasti onkaan?- Kuuluvuus
Soneran kaistan tilalle tulee älypuhelimeen joko
Saunalahti 4G Huoleton tai Dna 4G vastaava paketti. - Kuuluvuus
Kiitos hyvästä huomioistasi! :) Yritän selventää..
Ennen oli sekä kiinteä Sonera että mobiili 3G.
Soneran kiinteä kaista siis kokonaan pois! ;)
Ja jää vain mobiili joka nyt on Saunalahti 3G
joka nostetaan 4G:ksi, joka Saunalahden tai Dna:n.
Eli jatkossa vain yksi liittymä!
Kiitos! - toimiitaipätkii
Kuuluvuus kirjoitti:
Kiitos hyvästä huomioistasi! :) Yritän selventää..
Ennen oli sekä kiinteä Sonera että mobiili 3G.
Soneran kiinteä kaista siis kokonaan pois! ;)
Ja jää vain mobiili joka nyt on Saunalahti 3G
joka nostetaan 4G:ksi, joka Saunalahden tai Dna:n.
Eli jatkossa vain yksi liittymä!
Kiitos!vaikka valitsisit minkä operaattorin tahansa niin mobiilissa on aina riski sille että se hidastelee tai pätkii mikäli alueella on paljon mobiilin käyttäjiä.
operaattorien sivuilta löytyy kuuluvuus kartat mutta esimerkiksi rakennuksesta riippuen kuuluvuus sisätiloissa voi olla heikompi.
jos haluat varmasti toimivan liittymän niin pidä kiinteä yhteys.
- Kuuluvuus
Ok, nyt vain kiinteästä eroon, kun paljon poissa kotoa ja joutuisi turhaan maksamaan, siksi yhdistän netin suoraan luuriin ja käytän sitten kannettavan modeemina.
Siksi kysymys onko alueella Saunalahdella vai Dnalla parempi 4G-kuuluvuus. - lehmi
Osta molemmilta joku halpa data prepaid ja kokeile. Sillä selvinnee helpoiten.
- fsaah
Kokeile. Mitään muuta ratkaisua ei ole, koska tilanne sinun asunnossasi voi olla kuuluvuuden suhteen ihan eri kuin toisella puolella taloa olevassa naapurissa.
Jos kuuluvuus on kummassakin yhtä hyvä, niin veikkaisin että DNA on vähemmän ruuhkainen. Mutta todellisuus selviää kokeilemalla.
Pääohje on tämä: Älä ota määräaikaista. Vaikka yhden firman mobiiliverkko toimisi tänään hyvin ja paremmin kuin muut, ensi kuussa tilanne voi olla jo eri. - Paskaa_myivät
Ei kannata Saunalahtea. Hyvä kuuluvuusalue missä asun mutta jostain syystä nopeudet hidastuu koko ajan. Tällä hetkellä saa oikein mitään tehtyä.
NOPEUSTESTIN RAPORTTI
LATAUSNOPEUS: 0.6 Mbit/s
LÄHETYSNOPEUS: 1.03 Mbit/s
VASTEAIKA: 24 ms
Alkuun toimi hyvin mut nyt täyttä paskaa. Työpuhelimessa soneran 4g ja toimii kuin junan vessa. Menee nettiliittymä Soneralle vaihtoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1476822Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/746142508Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk471720Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1141401Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna891252- 711107
Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll631063Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.481055Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain
muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.271049- 63976