Mitä vastasitte monivalintoihin? Osaako kukaan kertoa oikeaa vastausriviä?
Oikeat vastaukset
15
1422
Vastaukset
- Juristit
Vadtasin oikein enkä kerro oikeaa riviä
- Oikis3333333
Musta normitasoa, ei vaikea eikä helppo, viime vuonna raja 33, nyt varmaan hitusen korkeampi.
- Viisastelijaolen
Viime vuonna 34
- Tilastomatemaatikko
Täytyy myös muistaa, että viime vuonna kaikki kokeet on arvosteltu. Tänä vuonna arvostellaan kokonaisuudessaan vain noin 600. Miten vaikuttaa pisterajoihin - jää nähtäväksi.
- Jkoa
Mitä tarkoitat ?
- 151699
Merkittävin asia mikä omasta mielestäni vaikuttaa tänä vuonna viime vuoteen verrattuna on se että oli viikko vähemmän lukuaikaa ja myös se että sivumäärä oli aika korkea, melkeen yks lyhyt kirja enemmän joten vaikee uskoo että rajat nousis.
- mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Miten niin, sivumäärä oli pienempi kuin viime vuonna, lukuaika suunnilleen yhtä pitkä. :P
- 11111111
Puhuin Helsingistä.
- Jkoa
Vastasin:
B
B
A
A
B
B
ABD
En osaa sanoa
AC
En osaa sanoa
Kaikki vastatut ovat tarkistuksen perusteella oikein eli 8 pistettä.- oikeus2016
Eiks niissä ollut ainoastaan yks oikea vastaus?
- JokumuuTurussaollut
Niin, missään ei sanottu, minkä kaupungin kokeesta oli kyse. Turun kokeessa oli monessa kohdassa monta oikeaa vaihtoehtoa, ja kaikki piti olla oikein jos yksi oli merkittynä, muuten tuli miinuspiste.
- Jkoa
Tämä on siis Turun kokeesta.
- Lex2016
Vastasin kaikkiin ja tarkistuksen jälkeen 20 pistettä kasassa
- Kiinteistövälittäjä
Kuuluivatko asiapaperit kiinteistöön tarpeistona?
- AsiapaperiTarpeisto
Kyllä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/2131742Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1411465- 761303
- 541183
- 741075
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla81012- 1091009
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva55980Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53880- 82850