Muhosen mukaan monet kertovat,

ettei hyväksikäytöstä ole voitu puhua omassa helluntaiseurakunnassa ja uhreja on jopa syyllistetty siitä. Julkisuudessa kerrotut tapaukset ovat Muhosen mukaan ”jäävuoren huippu”.
9162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat
  • Voi Taivas tätä palstaa, jos muuhun ei kuole niin nauruun ainakin :-)))))))))))))))))))

    Äänestä

  • repssssssss kirjoitti:

    Voi Taivas tätä palstaa, jos muuhun ei kuole niin nauruun ainakin :-)))))))))))))))))))

    ;)

    .

    Äänestä

>>jos muuhun ei kuole niin nauruun ainakin >>

Tiesitkö että helluntailainen aivopesty narsisti ei uskalla edes nauraa, hän vapisee ja tärisee kuin haavan lehti, sikäli kun voltin heitosta jää aikaa.

Äänestä

auuuutssh

Äänestä

hyi mitä Sikoja

Äänestä

uhreja syylistetty Niiloissa?

Äänestä

Olen törmännyt samaan ilmiöön!!

Äänestä

Wauuuu!!!!!!!!!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NiiloHeinolasta kirjoitti:

ettei hyväksikäytöstä ole voitu puhua omassa helluntaiseurakunnassa ja uhreja on jopa syyllistetty siitä. Julkisuudessa kerrotut tapaukset ovat Muhosen mukaan ”jäävuoren huippu”.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu