Välillä kun räpäytän silmiäni, näen ikäänkuin salaman välähdyksen. Näin käy ehkä kolmesti viikossa. Näen usein myös harhoja että jokin hahmo liikahtaa esim. ikkunassa tai takanani. Näköni on erittäin hyvä, eli vika ei liene näössäni ? Mistä tällaiset harhat voisivat johtua? Apua!
Miksi näen harhoja?
15vuotiastyttö
1
114
Vastaukset
- silmn
Hakeudu silmälääkäriin. Jos sinulla ei ole mahdollisuutta mennä suoraan silmälääkärille, ole yhteydessä koululääkäriin tai omaan terveyskeskuslääkäriin ja pyydä lähetettä silmälääkäriin. Sinun iässäsi lasiaisirtauma on harvinainen, mutta iässäsi siihen liittyy suurentunut verkkokalvoirtauman riski. Silmälääkärin mahdollisimman pikainen tutkimus on kohdallasi välttämätön.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä751440Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2481342Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1551122Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551098- 51805
- 65774
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62757Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39738Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44711- 30647