ei kannata lahjojaan tänne hukata, sivu kiinni. Kyttääjälle terkkuja, et pääse tavoitteeseesi.Hyvästi!
Pois täältä
pelkkääkusetusta
27414
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Tästäkin aloituksesta näkyy se, miten lapsellisia kirjoittajia tällä sivuilla oikein on, eipä ihme että meno on koko ajan kuin alakoulussa.
Aikansa sitä jaksaa lasten kanssa pelleillä ja toivoo että kasvua tapahtuisi, mutta ei vaan näytä tapahtuvan. Ehkä kaikisa ihmisistä ei ole tarkoituskaan tulla koskaan henkisesti aikuisia? Osa jää koko iäkseen pikkulapsiksi jotka eivät koskaan kehity?
Hyvästi hyvästi vaan sinullekin, kukahan kyttääjäkin on?
Minä. En kytännyt. Tunnistin vain.
Mikähän itua tuossa onkonhiiman nimimerkin koulutusprojektissa omasta mielestään itseään huonommille ihmisille on. Itse olen ainakin aina karsastanut ihmisiä, jotka pitävät itseään muita parempina tai fiksumpina.
No en tiedä. Älä ota liian vakavasti, tuskin edes tarkoitti että ovat jotenkin huonompia ihmisiä, tai mistä sitä tietää. Tuo sun kommentti jotenkin sosiaalipornomaisen sääliväinen. Me "huonommat ihmiset" (olen realisti, ei itsesääliä) halutaan samanlaista kohtelua kuin kaikki muutkin, ei mitään säälivää höösäämistä.
Laskeuduin hetkeksi alas teidän kuolevaisten tasolle, nyt on aika jälleen suunnata korkeuksiin.
Hyvää yötä ja iltasatuja.
Ei meillä ollut tällaista alakoulussa. Mielestäni lapset ei alennu tällaiseen. Sairaat katkeroituneet aikuiset hylkiöt kylläkin.
Luonnevikaiset, persoonallisuushäiriöiset hylkiöt ihan koko elämänsä.
Ai niinkuin sinä? Luonnevikaiset ja persoonallisuushäiriöiset harvemmin ovat niitä hylkiöitä. Kannattaa ottaa asioista selvää, jos luonnevikaisuudeltasi pystyt. Oletkohan sama kuin tuo "onkohiiman"-nikki? Taidatpa olla. Harmi kun "puolustin" sua, koska sitähän sinä juuri tuossa tarkoitit mitä tuo yksi sanoi. Luonnevikainen kun olet.
ei yhtään ironinen kommentti. :}
Ai niinkun itseironinen :}
En ole sama kuin "onkohiiman". Hänen manipuloiva, osoitteleva, mukatunnisteva kirjoitustyylinsä on kyllä tuttu, ehkä sattumalta.
mukatunnisteleva
Sun kirjoitustyylisisi on nimenomaan manipuloiva, osoitteleva ja mukatunnisteleva. Se sun pakkomielteesi ei kirjoittele täällä.
Taidatpa olla.
Ironia on laaja käsite. Mun muistaakseni ironisuutta on esimerkiksi jos vaikka lihava haukkuisi laihaa läskiksi. Tuossahan oli vähän vastaavaa. Sairas katkeroitunut ihminen puhuu muista sairaina katkeroituneina ja puhuu kuinka jotkut alentuu johonkin ja itse alentuu tuollaiseen.
Vaan enpä ole. Miksi sinulla on tarve valehdella? Sehän on juuri sitä projisointia. Ei se tuo ollut, leikitään että se oli tuo.
Ei mulla ole "se mun pakkomiellettä", tunnistat nyt omiasi.
Aivan!
Suhteellisen yhdentekevä aloitus keskustelun käymiseen, mutta kun nappasin auki, niin tuon verran kommentoin keskusteluunne. Osoittaakseni, ettei kaikki ole välttämättä sitä miltä näyttää. Olen nähnyt tuon osoittelevan kirjoitustyylin ennenkin, ja sen miten manipulija ja mukatunnisteleva syyttää toista osoittelevasti siitä mitä itse tekee. Tämä yleisesti tälle palstalle. :) Jatkakaa, jollain taisi olla ihan hyviä argumenttejä tässä.
Anteeks. En kyttää. Vähän pelleilin. En enää. Hyvästi.
Kohta sitten takaisin ikävöimään
En vittu edes tiedä kuka oot. Vastasin vaan huvikseni. Älä kysy miksi.
Ootko edes ap? En oo kuitenkaan kytännyt ketään, minua ei kiinnosta vittuakaan kytätä jotain anonyymejä. Joskus kiva pistää vettä myllyyn, ku täällä muka kaikkia kytätään ja stalkataan ja vakoillaan.
Voi kun minuakin stalkattaisiin ja kytättäisiin ja vakoiltaisiin. Olisinhan silloin ainakin yhdelle se kiinnostava henkilö.
Oletteko kuulleet? On kaupunki tuolla jossain?
Mitä sinä manipuloit?
Tarjoile näille lahjoille jotain, mistä palkkaakin saisi.