Ruosniemi -Harjumpää akselilla ajeli . Kiinnostaa syystä....
Onko infoa missä luuraa..
Onko infoa missä luuraa..
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Selvennähän hieman mistä on kyse
Kiinnostaa, kun Toejoelle vaihteista vein korjattavaksi ja unohtui sinne.....Korjaaja oli silloin jo iällä ja kai k-pesästä joku sai.Näin joskus Ruosniementiellä kulussa ?
miten voi unohtaa arvokkaan hienon prätkän jonnekin? Jos kuolinpesästä se on jaettu eteenpäin, veikkaan että et voi laillisesti enää sitä saada itsellesi.Onko omistajan paperit tallessa? Kannattaa silti kysellä jos tuuri käy ja saat omasi takaisin.
Pikkurahalla sen silloin sain...eikä arvostettu... Näin joskus Ruosniementiellä kulussa ?
On niin hieno peli että parempi vaan mitä vähemmän tietää olinpaikan. Pysyy vandaalit kaukana.
Minulla olisi vm 1954 350cc Ic. Myynnissäkin jos jotakin kiinnostaa. Myös vaihto Ht-veneeseen / traileriin kiinnostaisi.
Muistan hyvin lapsuudesta silloin oli liikenteessä näitä JAVA moottoripyöriä.Oli 250 ja 350 cc JAVA.
Aitoa TT-kisaa, ei peli.
https://youtu.be/iRWp9rhfS_0
Minulla on punainen 350cc Java vm. 1960, mitä tuollaisesta maksetaan, ajettu noin 7000 km.