Hankasalmen kunta säästää!

rhgdew

Hienoa että kunta ja kunnan virkamiehet osallistuu näihin säästötalkoisiin veronmaksajien ja kuntalaisten kanssa tasavertaisesti, todella hieno teko, hattua nostan!!

Mietin jo että Hankasalmi se taitaa olla Suomessa sellainen kunta joka säästää kaikessa ja siksi että kuntalaisille riittää kunnon palvelut ja muutoinkin ollaan tasavertaisia niin kunnan virkamiehet kuin kuntalaisetkin, ei tällaisesta kunnasta kannata muuttaa pois, näin ajattelin mutta jotain ihan pientä taisi lipsahtaa epähuomiossa kunnan toimissa.

No ei se mitään jos vanhusten hoidosta tingittiin, sehän on sitä säästämistä se mutta sitten kunta päätti nostaa joidenkin virkamiestensä palkkoja!!

Voi *erkeleen *erkeleen *erkele ..eipä ollutkaan yhtään fiksumpia Hankasalmenkaan päättäjät tai ne henkilöt jotka päättivät että palkkoja nostetaan ja ihan sadoilla euroilla.

Yhtä paska kunta kuin moni muukin, no ei ehkä suorastaan kunta mutta kunnan päättäjät! Melkein..melkein toivon että tulisi sellaiset ajat jolloin tällaiset virkamiehet saisivat etsiä piilopaikkaa mutta en nyt sentään sillä olen rauhan miehiä ja noudatan lakia.

1

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nähty.monesti

      Ihmiset on ahneita kun 'valtaan' pääsevät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      1987
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1912
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      12
      1445
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      61
      1251
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      50
      1219
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      845
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      707
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      88
      707
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      678
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      643
    Aihe