Mitähän mahtaa olla pienet valkeat ötökät jotka majottuvat lehtien alle ja kun koskee lehtiä niin lähtevät lentoon? Ovat noin vihannespunkin kokoisia mutta eivät tee seittä.Onko kellään kokemusta millä nämä saa hävitettyä myrkyt ei tehoä.
Lentävät "pölyhiukkaset"
245
4
286
Vastaukset
- nokkoset_kukkivat
Ansarijauhiainen...
- kukkaopiskelija
Ansarijauhiainen on todella.Sen toukat ovat lähes läpinäkyviä. Imevät kasvista ravintoa ja erittävät ulosteita. Torjunta-aineet tehoavat kyllä, toistetaan 3 kertaa viiden päivän välein. Esiintyy usein pelargonialla ja verenpisaralla.
- KämppäJoSiisHomeessa
Aiheuttaa hometta kämppään..
- tolkun.tulkku
Mikään hyönteinen, tai muukaan eläin, ei aiheuta hometta yhtään mihinkään. Olet sekoittanut syyt ja seuraukset. Jotkut hyönteiset viihtyvät kuivassa ympäristössä, jotkut toiset taas kosteassa. Hometta saattaa muodostua jatkuvasti tai pitkään kosteana olevaan tilaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614418KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523261Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492544Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?532524- 1102235
- 241893
- 231662
- 301626
- 1691530
- 361265