Lentävät "pölyhiukkaset"

245

Mitähän mahtaa olla pienet valkeat ötökät jotka majottuvat lehtien alle ja kun koskee lehtiä niin lähtevät lentoon? Ovat noin vihannespunkin kokoisia mutta eivät tee seittä.Onko kellään kokemusta millä nämä saa hävitettyä myrkyt ei tehoä.

4

306

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nokkoset_kukkivat

      Ansarijauhiainen...

    • kukkaopiskelija

      Ansarijauhiainen on todella.Sen toukat ovat lähes läpinäkyviä. Imevät kasvista ravintoa ja erittävät ulosteita. Torjunta-aineet tehoavat kyllä, toistetaan 3 kertaa viiden päivän välein. Esiintyy usein pelargonialla ja verenpisaralla.

    • KämppäJoSiisHomeessa

      Aiheuttaa hometta kämppään..

      • tolkun.tulkku

        Mikään hyönteinen, tai muukaan eläin, ei aiheuta hometta yhtään mihinkään. Olet sekoittanut syyt ja seuraukset. Jotkut hyönteiset viihtyvät kuivassa ympäristössä, jotkut toiset taas kosteassa. Hometta saattaa muodostua jatkuvasti tai pitkään kosteana olevaan tilaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      71
      10821
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      135
      10232
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      24
      7978
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6424
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      41
      5319
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      71
      4951
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      135
      4249
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      18
      4143
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      20
      3850
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      131
      3534
    Aihe