Kun vetelen puukolla niin ainoo mitä tunnen on vitullinen kipu eikä siinä oo mitää helpottavaa tai muutenkaan hyvää. Mitä siitä pitäis tuntee ja miks en tunne sitä vai teenkö sen jotenkin väärin?
Vastaukset 11
Miks edes yrität? mikä vitun autisti säki oot?
- vttulainen
Koska haluun saada helpottavan fiiliksen mut ei näemmä oo niin helppoo kui mitä antavat ymmärtää..
- Herää__
Ei mistään viiltelystä saa hyvää mieltä. Jotkut angstaajat vaan tekee niin koska ne ei uskalla tehä itsemurhaa. Mitä sä kuvittelit? Halusitko saada jonkun orgasmin siitä vai?
- Näinnonnäreet
Lukekaa tietoa netistä, apinat. Ette teekään tajuu elämästä yhtään mitään.
Lyhyesti.. Kun ihmisellä on henkisesti niin huonot olot, että fyysinen kipu helpottaa, asiat on aika huonosti. Kun on paska fiilis, se häipyy hetkeksi mielestä, kun saa kokea pelkkää fyysistä kipua. Henkinen paska unohtuu. Siihen jää koukkuun. Jokainen viilto vie syvemmälle.Noni, ja sähän oot varsinainen valaistunut yksilö, kun tiiät jotain noinkin henkeäsalpaavaa?
Kyllä huomaa, kuka täällä on yks näistä viiltelevistä angstiteineistä. Vittuako sä sitten tiiät elämästä, jos et nää sen positiivisia puolia, kun pitää oikein "unohtaa henkinen paska" typerällä käytöksellä?
En yhtään ihmettelis, jos olisit juuri sellasta tyyppiä, joka vetää pari pintanaarmua mahd. näkyvään paikkaan askartelusaksilla ja seuraavana päivänä kulkee kaikkialla hihat käärittynä pitäen huolen siitä, että jokainen huomaa, millaisesta henkisestä tuskasta sitä taas kärsitään. No, ainakin sait kirjoitukselles pseudosyvällisen lopetuksen, "jokainen viilto vie syvemmälle".- SinuaParempiIhminen
Kokeilisit sinäkin joskus vaikka ulkoilua sen sijaan että kommentoit sivistyssanakirjasta kopioiduilla sanoilla koristeltuja tekstejäsi. Jäit kiinni. Mikäli kiistät väitteen, osoittaa se että se on totta. Mikäli myönnät, osoittaa se myöskin että se on totta.
terv.
Sinua moninverroin HYVEMPI ihminen
- yryr7
Ap et tunne mitään, koska kukaan järkevä ei tunne muuta kuin sen kivun. Keskity johonkin, josta saat kiksejä, kuten muijafrendi tai runkkaus tai koulunkäynti tai musa tai urheilu, mitä vain. Meinaan tossa ei tosiaan ole mitään järkeä, kuten itse sanot
- siisttiii
Kerrankin asiallinen vastaus ja joo pitää vissii olla sekasin päästää jos saa kivusta nautintoo. Ja eikun rakkaus palstalle pyytää panoseuraa!
siisttiii kirjoitti:
Kerrankin asiallinen vastaus ja joo pitää vissii olla sekasin päästää jos saa kivusta nautintoo. Ja eikun rakkaus palstalle pyytää panoseuraa!
Kivusta nauttiminen ei liity millään tavalla päästä sekasin oloon, avarra maailmankuvaasi.
- Kauha-Guru
Viilteliät ovat Soullesssin kaltaisia elämäntapa angsti luusereita jotka ovat saaneet vaikuitteita emo kulttuurista
- frdeg
Fyysistä kipua voi olla jopa helpompi kestää kuin henkistä....
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1062185- 103886
- 63781
- 46780
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21696Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha511686Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76630- 60570
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23570- 57551