Mä sain siis 7 1/2 äidinkielen kokeesta ja äiti sano et oon laiska :,( tää oli mun eka alle 8numero.Oon siis 6 luokalla.
Äiti vaatii vähintään 8 kokeista :(
Nollakolmone
13312
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Oot laiska kun et jaksa lukee kokeisiin tai sit vaan oot paska koulusss ja iha btw kasikin on paska numero t itel ka 9.5
Miksi sitten kasi on virallisesti "hyvä" numero?
Onnee vaan kun tuhlaat nuoruutes johki kouluun
Hikke 😂 tuhlaa elämäs vaan kouluun
Noita hikke kommentteja kuulee kyllä nykyään ihan liikaa.. Eikö se ole vaan hyvä jos jaksaa panostaa kouluun? Vaikka kyseinen 9.5 "loljdfjfk" ei nyt kovin uskottava ollutkaan. ja siis 8 ylöspäin on OK numero, kyllä kai välillä saa huonopiakin tulla.
hankala tolanne sulla
*tilanne
Joo, yrittäkää lukiossa (jos menette sinne), niin pitää numerot kasia suurempana. Jos pystytte siihen, niin kertokaa hyviä vinkkejä. Eikä sitten mitään "lue enemmän".
No ei siinä oikein muuta ole kuin "lue enemmän". Ellei sitten halua lähteä lahjomaan tahi uhkailemaan opettajia.
Okei, aloitetaan vaikka siitä että Suomi on kouluyhteiskunta eli täällä arvostetaan todella paljon opiskelemista ja työntekoa. Ennen aikaan Suomessa esim. lukio-opinnoilla ei tehnyt juurikaan mitään, ellei päättänyt opiskella vaikka lääkäriksi mutta nykyään yo-todistuksen arvo nousee vuosi vuodelta. Anna itsellesi realistiset tavoitteet, mihin sinä pääset jos vain haluat ja kouluttaudu mieleiseesi ammattiin. Älä anna vanhempien tai kenenkään muun lannistaa, opiskelu on hieno asia !
Oot 6 luokalla ja saat 7 kokeista? :D nyt opiskelemaan
Okei, olisko kellää vinkkejä itsekauhoitukseen? En viittis mennä ilman ohjeita kokeilee, ettei tuu mitää onnettomuuksia.
sehän on relatiivisen hyvä numero.