Kipsilevylattian tasoittamnien

Miten tasoitetaan kipsilevylattia(0-12mm)?
Mitä tasoitetta/primeriä käytetään?

Pintamateriaali tulee olemaan klinkkeri.
4762
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

normaali lattian tasoite riittää eli sama mikä tulee muovimaton alle. Karkeus määräytyy lattian kolojen mukaan. Maalikaupassa tietävät

Äänestä
  • On jo tasoitettu. Käytettiin Vetonit 3300 primeri. Hyvää tuli.

    Äänestä

  • DjM kirjoitti:

    On jo tasoitettu. Käytettiin Vetonit 3300 primeri. Hyvää tuli.

    oliko isoakin heittoa milläkin matkalla.mm/m

    Äänestä

  • ankkuri kirjoitti:

    oliko isoakin heittoa milläkin matkalla.mm/m

    about 12mm/2m.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


DjM kirjoitti:

Miten tasoitetaan kipsilevylattia(0-12mm)?
Mitä tasoitetta/primeriä käytetään?

Pintamateriaali tulee olemaan klinkkeri.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu