Mitä odotat mieheltä? Kuinka tärkeä on miehen rahallinen omaisuus?
Nainen kyssäriä
Kyselenvain
39599
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Sielunyhteyttä, ei rahallisuus ole tärkeää.
Mulla sama juttu, rahallisuudella tms. ei oe merkitystä.
Kaikkein pahin on se kun mies kokoajan ruikuttaa itse ettei rahaa ole.... Vaikka tulisi toimeen ihan hyvin.
Kuinka tärkeää sinulle on miehen varallisuus? Menisitkö naimisiin miehen rahojen kanssa?
En missään olosuhteissa. Vain kerran olen elämässäni olen edes pyöritellyt päässäni tätä ajatusta naimisiinmenosta.
Mitä keeveliä sinä tollasta pohdit? Raha on vain välttämätön tarve perus elämiseen, kunhan pärjää edes jotenkin.
Esittää vasta kysymyksen, että onko eurot ollut välissänne kohdatessasi kaivattusi?
Täällä palstalla huokuu pääsääntöisesti epävarmuus näissä kyselyissä, joka viittaa itsetunto-ongelmiin, sekä valtavaan pinnallisuuteen. Niimpä voin todeta taas kerran kuinka kiitollinen saan olla siitä, että olen saanut kohdata tunteen, jossa millään fyysisillä puutteilla tai materiaalisilla ominaisuuksilla ei ole ollut mitään merkitystä. Vain kahden ihmisen välinen sympioosi!
Tullut petetyksi kyllä. Ei voi tietää, jos nainen tahtookin rahasta, eikä tule olemaan tunneyhteyttä. En halua pettyä uudestaan. Olisihan tuo hyvä, jos ottaisi itseni takia, eikä rahojen.
Mitä mä teen rikkaalla kusipäällä? Siis olkoot rahoissaankin, mulle aivan sama, mulla on omat rahani vähät sellaiset mutta en mä kattele mitään autoilla ja kultaketjuilla leveilevää pelleä. Eiköhän näille tapauksille ole olemassa omat "kullankaivajansa".
Eli kyllä pitäis hiukan muutakin miehessä olla kun omaisuus.
Hiukan muuta, heh he heee
Hannun stalkkeri Minna Sari susanna se länkyttää
Se on nykyisin kaikista tärkein pointti, että omaisuutta on. Ei naamalla niin väliä kunhan
saa näyttää naapureille, oli se sitte vaikka velkarahalla.
Naamalla? Miksei luonteella?
Turha kysymys. Kukaan nainen ei myöntäisi tuollaista, eikä mieskään. On niitä rahan ahneitakin olemassa.
Miehen tulee olla rehti, raitis, ja luotettava. Näiden kriteereiden lisäksi komea, seksikäs, ja intohimoinen rakastaja. Rahaa sen verran, että vaimo saa shoppailla ilman huonoa omaa tuntoa. Mies ei saa kehua rahoillaan, vaan antaa naisen ymmärtää että kaikki on naista varten.
Missä rakkaus? Jokainen haluaa tulla hyväksytyksi omana itsenään ilman venkoilua.
rakkaus katoaa pitkässä juoksussa, ollaan loppupeleissä kuin sisko ja veli. Joten ei se ole niin tärkeää, tärkeämpää on sopusointu, tullaan hyvin juttuun huumorintajun, ja seksuaalisien kemioiden osalta. Seksihän kuihtuu myös pitkässäjuoksussa, eihän siskoja veli harrasta seksiä keskenään.
Itseä lähinnä ahdistaa jos mies on paljoa itseä varakkaampi, en halua että mies tai muut epäilevät että olisin vain rahojen perässä. Itse olen huomannut että rahoista on enempi haittaa kuin hyötyä sen jälkeen kun perustarpeet tulevat täytetyksi.. Nautin yksinkertaisesta elämästä.
Sama ajattelee tämä nainen.
Komppaan (olen nainen)
Aika pinnallista olisi kyllä elämä jos tuommoiset asiat ratkaisis. Kyllä toisen kanssa ollaan rakkauden takia.
Olis ollut tarjolla rahakkaita miehiä, mutta en olis pystynyt alkaa olemaan rahasta. Yhden miehen tapasin treffipalstalta. Olikin rahakas. Mutta minun minun puolelta se kemia ainakin puuttui. Pyrki heti iholle ja alkoi inhottamaan. Kielsin. Halusi edes halata. Sekin oli minun puolelta hyvin väkinäistä. Yritti vielä hipelöidä polveani. Inhotti. En pysty rahasta - tuli ainakin selväksi itselleni. En meinannut heti päästä ukosta edes eroon.
Minut saa helpommin kiusottelemalla ja hurmaamalla kuin rahalla. Eikä rahalla voi rakkautta ostaa, eikös se Hector laula niin?
https://www.youtube.com/watch?v=T2fQ4vyROpo
Se että naisella on rahaa on tärkeämpää
Vastahan tätä kysyttiin.
Avioehtosopimus on olemassa näitä tilanteita varten.
Raha on just tärkein. Miehiähän tulee ja menee vaikka olis suhteessa, mutta jonkunhan se täytyy maksaa, matkat ja muut sellaiset.
Ei kukaan kehtaa sanoa, että raha on tärkeää, mutta kyllähän se on.
Käytäppä vähän järkeä miten esim kaupasta ostaa ruokaa jos ei olisi rahaa pitää sitä normaaliin elämään jonkin verran olla. :)
mulle riittäisi että hän rakastaisi minua omana itsenään ,,ja tultaisiin toimeen taloudellisesti..kuten tähänkin asti ,,pystyisi hoitamaan kaiken tarvittavan..
Tuo on erittäin tärkeää, että rakastaa sinua omana itsenään!!
Jos nyt sattuisi niin, että rakkauteni kohde olisi varakas ja olisimme menneet yhteen ja tulisi konkurssi, niin minä jäisin! Jos hän sattuisi olemaan nyt konkurssissa, haluaisin hänet siitä huolimatta.
Tahdon olla "hänelle" sellainen jota ei rahalla saa ja tunnen sisälläni ettei se ole vaikeaa, sillä olenhan rakastunut.
Kyllä se sopii, että pidetään raha-asiat erillään, jos se häntä helpottaa.
Raha on tärkeää..... Vaikuttaa niin monee asiaan!
Ei kiinnosta rahat, ja niillä kehuminen ällöttää (näitä riittää). Itsellä on omiksi tarpeiksi eli peruselämiseen, en tarvitse enkä halua toisen rahoja. Toisen elämistä en kyllä ala kustantamaan.
Mieheltä odotan älykkyyttä (tunneälyä mukaan lukien), rauhallisuus ja turvallisuus, luotettavuus ja että elämän arvot kohtaa. Elämänhallintaa ja että mies pystyy itse itseään elättämään, mutta kaikki tämä raha/materia ei kiinnosta yhtään. Elämää sen verran nähnyt, että ei yllä minun prioriteettilistalle ja pärjään kyllä itsekkin ja elätän vaikka lapsiakin, jos niitä vielä siunaantuu. En usko, että kovinkaan moni "juoksee rahan perässä" nyky -Suomessa, kun elintaso on jo ihan riittävä. Tottakai näitä Tukiainen, Aitolehti tason tyrkyt ovat poikkeus, mutta näin yleisellä tasolla ei Suomessa osteta vaimoja tai miehiä. Tottakai köyhissä maissa valitettavasti on toisin.
En enää, joskus ajattelin, että voisin mennä. En ODOTA yhtään mitään, kunhan on oma itsensä.
Odotan että jaksaa rakastaa minua hyvinä ja huonoina hetkinä. Kuten minä häntä. Pysyy sellaisena kuin on sillä sellaisena häntä rakastan. Ja saan olla oma itseni ja kelpaan hänelle juuri näin. Tärkeintä on se miltä tuntuu, ei se miltä näyttää.. monesti ne joilla on rahaa, pyrkivät sen näyttämään.. en ole köyhä enkä ehkä haluaisi elättiä.. että toivoisin et mies kykenisi hoitamaan oman osuutensa taloudellisista velvollisuuksistaan.. mitä ne sitten milloinkin ovat.
Odotan vain rakkautta, sitä tunnetta että kuulutaan yhteen. Seksuaalisuuskin on tärkeää.
Odotan mieheltä omistautumista, intohimoa, läheisyyttä, tukea vaikeina aikoina, kunnioitusta, välittämistä, yhteisiä suunnitelmia ja yhteistä tulevaisuutta.
Omaisuudesta ei ole hyötyä, jos ei ole järkeä, jolla sitä hoitaa/käyttää. Arvostan enemmän ahkeruutta kuin valmista omaisuutta.
Ei rahasta (köyhyys tai rikkaus).
Miehen pää ja sydän ovat tärkeämmät.
Ulkonäkö, kunhan miellyttää omaa silmää.
Odotan vain että tulee omillaan toimeen, kuten minäkin.