Monissa suomalaisissa herättää inhoa maahanmuuttajien virta Suomeen. Nyt on kuitenkin tapahtumassa se, mitä on odotettu. Tänne tulee tuhansittain ihmisiä maista, joissa kristinusko on kuoleman uhalla kielletty. Nyt näillä ihmisillä on mahdollisuus kuulla Jumalasta. Toki itseänikin vähän pelottaa massamaahanmuutto, kun mukana tulee varmasti myös paljon Isiksen porukkaa, ja rikollisuus on kasvanut. Mutta, nyt haluan rohkaista teitä uskovat; ottakaa tästä tilaisuudesta irti se, minkä saatte. Sanon tämän samalla itselleni muistutuksena! Rakastakaamme näitä eksyksissä olevia veljiä ja siskoja! Myös Isiksen joukkoja, jotka on johdettu pahasti harhaan. Minulla on suuri suru näiden murhaajien puolesta, heidänkin tarvitsee kuulla totuus! Meillä ei ole mitään pelättävää, Jumala on kanssamme. Vaikka kuolisimmekin rakastaessamme heitä, jotkut heistä voivat pelastua kauttamme, ja me olemme kuitenkin jo pelastettuja ja matkalla taivaaseen! :) Rakastakaamme siis myös vihollisiamme, jotka eivät edes tosiasiassa ole vihollisiamme vaan eksyneitä ja harhaanjohdettuja veljiä ja siskoja!
kristityt veljet ja siskot!
JeesuksenRakkaus
7106
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jeesus kuoli kaikki Golgatalla. Kiirehtikää uudestisynnyttämään heidät, kristityiksi! Lähettäkä 'kuolleet' takaisin, jotka ei käänny kristityiksi!
Niinkuin Uuteen Testamnrriin on kirjoitettu Jeesuksen sanma!
Jeesus kuoli kaikki Golgatalla. Kiirehtikää uudestisynnyttämään heidät, kristityiksi! Lähettäkä 'kuolleet' takaisin, jotka ei käänny kristityiksi!
Niinkuin Uuteen Testamnrriin on kirjoitettu Jeesuksen sanoma!
Pallihiki on ihanan tuoksuista Jumalan Armoa, nuuskikaa veljet pallejanne! ! :)
Tämä kommentti ei sitten ole minun..
Ap
Paljon järkevämpää jättää nämä vajaaälyiset murhaajamuslimit rakastamatta ja lopettaa ne heti saunan takana! Ei noista saatananpalvojista ole tämän yhteiskunnan jäseniksi.
Jos mahdollista, heidät pitäisi mielestäni vangita, ei missään nimessä tappaa..! Mutta rakkaus voi muuttaa paatuneimmankin saatananpalvojan. Ja jos ei muutakaan, niin sitten elinkautinen kehiin vaan jos saadaan teosta kiinni, koska aivan kuten sanoit, ei heistä ole tämän yhteiskunnan jäseniksi. Murhaajina.
Ap
Hehän ennen lähtöään tuhosivat niin paljon kristittyjä kuin mahdollista. Lähi-idässä ei monta kristittyä enää ole hengissä. Maahantunkutumisveneistäkin heittivät ne kristityt laidan yli, jota olivat sattumalta veneisiin päässeet.