Kaikki merrasjärven eteläpäätyyn koirien uimarannalle! Siellä on yksi luonnevikainen belggareita vapaana pitävä kaheli. Luulee omistavansa koko paikan. Uhkailee, huutelee, raivoaa, räkii jopa ihmisiä päin näköä, irvistelee ym. sairasta! Poliisikin olisi tervetullut koirineen paikalle katsomaam tätä kuuluisaa räyhääjää. Tuo tapaus on yleensä paikalla klo. 14.00-15.30 noin.
Koiran omistajat!
opetuksen-paikka
6174
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei ne taida olla belggareita ......
Belgian paimenkoiria malinois, varmasti ovat.
Malinoissin paimenkoira on kotosin Malista Afrikasta. Mali tosin oli ennen itsenäistymistään Belgian alusmaa, siksi usein toistuu tämä sekaannus.
Tässä sulle tietoa.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Belgianpaimenkoira_malinois
Vai pitäiskö sille kaasupäälle soittaa valkotakit hakeen? Ei kaheleiden paikka ole vapaana luonnossa.
Pitä soittaa heti poliisit paikalla, kun näkee sen ja sillä on koirat vapaana. Sille hullulle ei kannata itse sanoa mitään. Se on henkisesti sairas persoona, mikä lie diagnoosi ollut, kun on sairaseläkkeelle päässyt.