Elisa osti sitten Anvian toiminnat.

Se on selainen juttu, että Anvian palvelut loppuu nopeemmin kuin arvaattekaan. Kohta ei ole koko maassa enää tarjolla esimerkiksi iptv palveluita kuin Elisan viihteen muodossa, joka on toiminnaltaan suunnilleen yhtä moderni kuin tallentava digiboksi. Vittu että vituttaa!!
6259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Taitaa olla niin, että Anvian omistajat vähät välittävät yleisöstä, palvelujen kehittämisestä tai tulevista sukupolvista. Anvian omistajat ovat kasvattaneet yritystä sen verran suureksi, että sen voi myydä. He ovat siinä iässä, että haluavat vain turvata omat eläkepäivänsä.

Äänestä

No, onhan ne välittäneet kuitenkin jo nyt enemmän kuin esimerkiksi elisa koskaan tulee välittämään. Elisalla on paskat palvelut, huippuhinnat ja tuotteet on todellakin tasoa tallentava digiboksi.

En ymmärrä Elisan liiketoimintamallia. Pakko saada dominoiva asema, mutta palveluihin ei haluta satsata tippaakaan. Saisi sen aseman niinkin, että tuottaisi niin hyviä palveluita ettei muilla ole kilpailussa jakoa, mutta tällainen on perseestä, että rahalla runnotaan ja sitten pakkomyydään kaikille paskaa. Eihän näin mikään kehity koskaan! Takapajula ollaan ja sellaiseksi jäädään.

Äänestä
  • Toivottavasti Netikan hinta laskee.

    Äänestä

  • Älä naurata. Kaikki nousee Elisan myötä,

    Äänestä

  • Palvelu ja tuotteet huonontuvat ainakin Elisan myötä. Hinnat voi säkällä pysyäkin samana, tosin eiköhän elisalla ole ainakin suuri kiusaus nostaa niitä siirtymäajan jälkeen kun hintoja ikävästi polkevat kilpailijat ovat poissa jaloista :)

    Äänestä

"Se on selainen juttu, että Anvian palvelut loppuu nopeemmin kuin arvaattekaan."

No jos Elisa ostaa Anvian niin eikö tuo ole väistämätöntä? Outoa olisi, jos Anvia jatkaisi toimintaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pettynyt_asiakas kirjoitti:

Se on selainen juttu, että Anvian palvelut loppuu nopeemmin kuin arvaattekaan. Kohta ei ole koko maassa enää tarjolla esimerkiksi iptv palveluita kuin Elisan viihteen muodossa, joka on toiminnaltaan suunnilleen yhtä moderni kuin tallentava digiboksi. Vittu että vituttaa!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu