Aasian hienoin vesipuisto

SuurPattayan alueella sijaitseva Aasian hienoin vesipuisto on täysillä tominnassa!
Tervetuloa kokemaan sen riemut!
Pattayan alue on tunnettu perhe- ja lapsiystävällisyydestään ja tämä on hieno lisä kaikille perhematkailijoille.

https://www.facebook.com/RamaYanaWaterParkThailand/?fref=nf
8113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

On hienoa mennä sinne vaimon ja lasten kanssa, kesälomareissulla.

Äänestä

Täytyykin käydä siellä kusella.

Äänestä
  • Suomalaisjuntin juttuja. Kateellisen on helppoa kirtjoitella asiattomuuksia palstoille, koska älykkyytensä ei muuhun riitä.

    Äänestä

Kaikki löytyy Pattayalta, tuolta Thaimaan helmestä, Hua Hin jää kauas, kauas taakse.
Näitä kahta kohdetta ei pitäisi kylläkään edes vertailla, niin vaatimatonta on Hua Hinin tarjonta matkailijoille, Pattayaan verrattuna, puhumattakaan Hua Hinin ylikalliista hintatasosta ja olemattomasta kaupunkiliikennetarjonnasta. Rannasta en edes viitsi mainita, kaikkihan jo tietävät Hua Hinin rantojen olemattoman laadun.

Äänestä
  • Täälläpäin sellaiselle naureskellaan, joka sanoo matkustavansa Pattayalle.
    Kaikkihan tietävät, että sinne mennään pääasiassa seksipalveluiden takia.
    Pattaya ei ole perheellisen lomapaikka.

    Äänestä

  • liianrivoa kirjoitti:

    Täälläpäin sellaiselle naureskellaan, joka sanoo matkustavansa Pattayalle.
    Kaikkihan tietävät, että sinne mennään pääasiassa seksipalveluiden takia.
    Pattaya ei ole perheellisen lomapaikka.

    liianrivoa omistaa todella törkyisen mielikuvituksen, lieneekin niitä kuuluisia Huahenkisisiä, joilla on kaikkenlaisia muitakin peverssejä ajatuksia.

    Täälläpäin tarkoittaa tässä tapauksessa Hiekkaharjua.

    Äänestä

Hienoa ensiviikolla päästä tutustumaan paikkaan. Lapset ovat todella innoissaan.

Äänestä

Kyllä se Pattaya sopii perheellisellekin, mutta ei siellä ihan kaikkialla illalla kannata lasten kanssa seikkailla. Ihan pikkuiset lapset eivät varmaan ymmärrä, mistä on kyse mutta hieman vanhemmat kyllä tajuavat, jos prostituutioituja tulee vastaan. Pattayalla on kuitenkin loistavat rannat, nähtävää kaikenikäisi
lle ja esimerkiksi tuo mainittu vesipuisto, jossa päivän jos toisen saa kulumaan riemukkaasti ja vilpoisissa merkeissä. Pattayasta voit tehdä omat päätelmäsi luettuasi sitä koskevia sivuja, esimerkiksi osoitteista: http://thaimaa.biz/kohteet/pattaya/ ja http://thaimaahan.net/kohteet/pattaya/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aasianhienoinvesipuisto kirjoitti:

SuurPattayan alueella sijaitseva Aasian hienoin vesipuisto on täysillä tominnassa!
Tervetuloa kokemaan sen riemut!
Pattayan alue on tunnettu perhe- ja lapsiystävällisyydestään ja tämä on hieno lisä kaikille perhematkailijoille.

https://www.facebook.com/RamaYanaWaterParkThailand/?fref=nf

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu