Tallukan Vok-toiminta loppuu !

Rahaton_miäs

Marraskuun loppuun mennessä !
Hotelli on taas asiakkaiden käytössä !
Ai niin, minkä asiakkaiden ?
Bänkrottia pukkaa.
Hyvä Kale !

13

526

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • afafasf

      Okei, mutta se ei tarkoita, että matut muuttaisivat pois. Vastaanottoyksikön lopettaminen lakkauttaminen tarkoittaa sitä, että yksikössä asuvat henkilöt muuttavat ns. tavallisiin asuntoihin. Osa heistä jää Vääksyyn/Asikkalaan, osa muuttaa pois., Oletettavasti harva jää noin pienelle paikkakunnalle.

    • ihmehommaaa

      Ja täys remontti tönölle , kyllä valtio maksaa . Voi vee . Bensan hinta kohta 2e ja veronkorotukset päälle kyllä matuilu on paskaaaaaa.

      • fasfafsa

        Tarviiko sitä remontoida. Tuntematta ja tietämättä asiasta paremmin kun en siellä päin ole käynyt niin halvemmaksi tulee purkaa koko pulju kun lähteä remontoimaan.


    • Hyiiii

      Kuka haluaa majoittua saastaisten matujen jälkeen? Oksettava ajatus

    • LukijaLA0D

      Miten niin loppuu? Migrin sivuilla ei ainakaan mitään lukenut. Ei kannata keksiä omasta päästään mitään mikä ei pidä paikkansa. Hotellille olisi sitäpaitsi ollut käyttöä jo nyt kesällä, miksi se ei voi olla edes osittain auki?

      • Rahaton_miäs

        Mitä omasta päästä keksitty ?
        Loppuu marraskuun loppuun mennessä mutta minkä vuoden jää nähtäväksi.
        Tämä pitää varmasti paikkaansa !
        Hyvä Kale !


    • puisetrattaat

      Voi hyvinkin loppua. Odotellaan migrin uusia lopettamisuutisia. Mikäli tunkeutujia ei tämän enempää tule, on vähennystarpeet selvät.
      Vaan mikä on tallukan tulevaisuus, kukaan älyllinen ihminen ei tule tukemaan sellaisia palveluja jotka päättivät lähteä matubisnekseen.

    • saastunutpaikka

      Tallukka saa olla puolestani aivan rauhassa. En ikinä käy yhdessäkään hotellissa johon on majoitettu matuja. Jo periaattesta ja toiseksi siitä syystä ettei koskaan tiedä minkä taudin sieltä saa. Että se siitä pikavoittojen tavoittelusta, koita pärjätä joskus ne matutkin loppuu.

      • ihmeyhtälö

        Et ole siis ikinä käynyt Suomen, saati Asikkalan ulkopuolella. Ulkomaalaispelkoisten kannattaakin pysyä tiukasti mamman peräkammarissa vällyjen alla siellä Asikkalan peräkylällä. Toisaalta, juuri sinun kaltaisesi "ostavat" thai-naisen itselleen alistettavaksi.


      • Tiikeri_sankkeri_Kale

        Tallukasta saa Noro-pörriäisen suolistoon ja sitten sitä jöötiä tuleekin molemmista päistä ja pitkän aikaa.
        Hyvä Kale !


      • omamaamansikka
        ihmeyhtälö kirjoitti:

        Et ole siis ikinä käynyt Suomen, saati Asikkalan ulkopuolella. Ulkomaalaispelkoisten kannattaakin pysyä tiukasti mamman peräkammarissa vällyjen alla siellä Asikkalan peräkylällä. Toisaalta, juuri sinun kaltaisesi "ostavat" thai-naisen itselleen alistettavaksi.

        olen käynyt kerran Ruotsissa laivalla.Jo laivalla oli niin monta ruotsalaista etten menny maihin ollenkaan.En voi sietää kuin suomalaisia.En mene enään ulkomaille siis laivaankaan.Thai-naisen saan käymällä thai-hieromossa 2 kertaa kuussa .Pari sataa euroa menee kuussa,mutta paljon halvempi kuin elättää thai-naista nurkissa ei niistä ole töihin .Ja kyllästyisi kuitenkin jyystää samaa thai-mongertajaa useampi kuukausi jäisi sitten samaan kahteen kertaan kuussa nussimiseen kännissä thai-akka reiät kipeenä .Ja riisiä tekevät ruoaksiei maistu mulle kun suomalainen peruna


    • tallukkapalaa

      Tallukan toiminta loppuu ikuisiksi ajoiksi. Ja Kale joutuu kortistoon ja siitä tulee samanlainen elättipaska kuin sen hyysäämistä matuista. Sitä Tallukan polttajaa ei saatu kiinni, mutta tiedämme että se oli Kale. Taitaa polttaa kohta uudestaan paikan epätoivoissaan.

    • kaleonpaskaa

      Tallukka on tuhoon tuomittu. Hyvä niin. Kale joutaisi vankilaan, ja perseraiskatuksi somalin tai irakin paskiaisten toimesta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      201
      9599
    2. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      31
      4352
    3. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      113
      3923
    4. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      95
      3799
    5. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      201
      3312
    6. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      18
      2815
    7. Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle

      Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos
      Ikävä
      122
      1357
    8. Mihin rakastuin sinussa?

      Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its
      Ikävä
      69
      1306
    9. Mistä tietää että mies on kiinnostunut?

      Millaisista merkeistä olette huomanneet?
      Ikävä
      90
      1154
    10. Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!

      Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A
      Tanssii tähtien kanssa
      15
      1131
    Aihe