Mitä samoja luonteenpiirteitä tai ulkonäön piirteitä on sinussa ja kaivatussasi?
Mitä samaa teissä on?
Kesäilima
24771
3Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Ei mitään. Sen takia emme varmasti tekemissä olekaan. Kun ei vaan kuuluta yhteen niin ei kuuluta.
Olisiko kaipaus?
Onko luonteessamme samaa mies?
Olemuksessa on, entä arvomaailma?
Minä en tiedä.
Sinä tiedät.
Molemmat kilttejä
aivan niin..:)
Rauhallisuus ja huumorintaju...
Vetovoima ja kiinnostus toisiamme kohtaan. Kuulumme yhteen.
Taidetaan olla osittain hyvinkin samanlaisia luonteiltamme. Leikillisyys, itsepäisyys, ylpeys, nöyrtymisen vaikeus, uskoakaseni taidamme olla aika tempperamenttisiakin molemmat. Surujen tullen molemmilla taitaa olla taipumusta enemmän miettiä itsekseen kuin jutella muille asioista ja hakeutua muille avautumaan.Ehkä meissä on myös molemmissa ujoutta ja epävarmuuttakin.
Erilaisuuttakin on.
Minä olen hyvin feminiininen nainen ja hän taas vaikuttaa hyvin maskuliiniselta mieheltä. Olemme siis ääripäistä, joka vaikeuttaa ehkä toistemme ajatusmaailmojen ymmärtämistä. Hyvin Naiselliset aivot ja vastaavasti hyvin miehekkäät aivot ovat kuin mars ja venus. Kaukana toisistensa maailmoista, mutta niin kuuluukin olla minusta jos heteroseksuaalisia ollaan.
Meidän nimetkin sointuisi niin täydellisesti yhteen <3 Aurinko pehmittää mun päätä taas, lyökää mua naamaan :{
aivan niin ,,:)molemmat alkaa samalla ..:)
Ei siksi ollenkaan... Vanhemman palstalaisen kokemuksella annan sulle neuvon: HÄN EI OLE TÄÄLLÄ, vaikka välillä varmasti siltä vahvasti tuntuukin.
Rakkaus ei katso liiemmin luonteenpiirteitä kuin ulkonäköäkään, se kun napsahtaa niin se on sittensiinä. Josku rakkaus epäonnistuu, jäljelle saattaa jäädä vain kaipaus. Miksi pitäisi olla samankaltainen?
Maaginen vetovoima välillämme
Ei se katoa vaikka vuodet kuluu
Mitä se tahtoo sanoa?
mutta sä et sitä jostain syystä tahdo uskoa.
Jaa miten niin?
Taidetaan molemmat olla aika herkkiä...
No, ehkä huumorintaju, keskustelutaito ja mieltymys viiniin...
kakka ja pieruhuumori
Onkos teillä samanlaista kakkaa sitten?
tähänhän nämä kaikki ketjut loppujen lopuksi päättyy. peppuun, tissiin, kakkaan ja kökköön.
Pepu vai?
Herkkyys ja huumori. Ja ollaan aika söpöjä kun ujostellaan.
;) ;P :)
Söpöys on katsojan silmässä, kuten ujouskin. Tai onko ihminen edes 'ujo', milloin hän ei ujoutta tunne.