Sampsa Jääskeläinen lähtee terassille Wihosen sivujen mukaan, kun kokous. Mitä vitun hörhöjä ootte äänestänyt :D
Onnea Joensuu
27
2495
Vastaukset
- Samppalaukoo
Vieläköhän löytyy Youtubesta Sampsan puhe männävuosilta kun viljelee "ja niin edelleen", sanamuotoja ;)
- tietovajanoava
Onko presidenddi sama kuin kuninkas? Vai eikö oo tietova.
- alkoholiton
Ei kaikkien tarvitse olla ruudinkeksijöitä kun kansakaan, =äänestäjät, ei ole. Ei Samsalta ole isoja älynväläyksiä nähty ainakaan politiikassa .joten joutipa tuo terassilla ryystämään olutta. Eikös se ole tullut vielä takaisin valtuustosaliin niin silloin mies on ollut humalassa siinä iltakoulussa. Onko kiellettyä olla mukana kaupungin tilaisuuksissa alkoholin vaikutuksen alaisena.
- hohhoijjaaa
Käsittääkseni terassilla voi juoda myös alkoholittomia juomia.
- kaupunkikiertäjä
Hah, Sampsako? Katso Samsan kuvaa niin ymmärrät. Olen tuon miehen nähnyt niin monta kertaa kapakassa että nauran sinun kommentille
- eipäyllätä
Tämä on surkea tapaus koko mies. Jauhaa päivästä toiseen facebookissa maahanmuutosta olevinaan kriittisesti vaikka läpi paistaa pelkkä rasismi. Eipä ole missään yhteydessä antanut itsestään fiksua kuvaa.
- SampsaJ
Suomelle on suuri taloudellinen ja toiminnallinen rasite sosiaaliperäisestä maahanmuutosta, jota nykyinen siirtolaiskriisi on. Sen kustannukset tulevat rasittamaan suomalaisten (väriin tai kulttuuriin katsomatta) hyvinvointia erittäin pitkään. Se mitä Suomi tarvitsisi olisi kansainvälisen kaupan kielitaitoiset osaajat, jotka oikeasti pystyisivät myymään tuotteitamme ulkomaille ja kääntämään kauppa-alijäämän voitolliseksi. Sillä ei ole väli olisivatko nämä oikeat osaajat Afganistanista, Irakista tai Somaliasta ja onko heidän uskonto mitä tahansa.
Lisäksi 10 vuotta afrikanpoikiakin valmentaneena ja opettaneena on pikkaisen outoa olla "rasisti". Ja fiksuudesta, vertaappa omaa kirjoitusta ja tätä.
- SampsaJ
Moi vaan keskustelijat. Jotta täällä olisi faktaa, niin kerron itse. Valtuuston iltakoulu on vapaaehtoinen heille, jotka haluavat esitellystä aiheesta lisätietoa. Se EI OLE valtuuston kokous. Itse olin saanut kyseiset tiedot jo virkamiehiltä sekä lukemalla esityslistoista, joten läsnäoloni kyseisessä tilaisuudessa ei ollut olennaista. Seurasin kuitenkin keskustelua auringonpaisteessa suoran lähetyksen avulla netistä ja nautin Teatteriravintolan terassilla YHDEN oluen. Näin aikuiset saavat nähdäkseni vapaa-ajallaan tehdä.
Kyllä, Kolumbuksessa on mukava käydä laulamassa karaokea hyvässä seurassa ja näin aikuiset saavat laillisesti tehdä. Suosittelen myös muille. Jos jotain ulkonäköni ottaa päähän, niin sori en voi sille mitään, yleen sä siihen auttaa, kun vilkaisee peiliin.
Ja mitä poliittiseen toimintaani tulee, niin löytyy täältä http://sampsanseina.blogspot.fi/2016/02/luottamustoimien-tilastointia.html
En siis ole ollut tuppisuuna, vaan erityisen ahkera sekä aikaansaapa. - Rajatroudassa
Sanahelinää, Sampsa eiköhän tänne syrjäseutuun ole kaikki maahanmuuttajat tervetulleita jos kotiutetaan hyvin ja tekevät töitä/opiskelevat. Näitä työttömyysjannuja valtaväestössä täällä on jo tarpeeksi omasta takaa. Viitaten siihen että maahanmuuttajat voisi vain sijoittua kansainväliseen kauppaan mielestäsi.
- SampsaJ
Voit lukea vastauksen FB sivultani. En harrasta näitä piilokirjoituksia.
- Juupajuujoo
Jättäkää jatkossa nämä persut ilman ääniä. Sopivat kyllä lähiö baareihin ja sohvan nurkkaan mutta eipä muualle.
- Juuh1
Ottamatta kantaa kyseiseen henkilöön, näissä(kin) "politiikoissa" vastuu on kuulijoilla mitä nämä sanovat/kirjoittavat. Toisena päivänä kirjoitetaan toista, toisena toista. Huomio jo pelkän nettikirjoittelun perusteella.
- eipäyllätä
Näin se on. Kertoo etenkin siitä että oikeasti ei ymmärretä juuri mistään mitään eikä pystytä syventymään asioihin.
- Juuh1
Jep, ja kuvitellaan olevansa suuriakin asiantuntijoita, mutta tietämättömyys/kapeakatseisuus paistaa jo läpi monestakin kirjoituksesta.
- SampsaJ
Laittakaa nyt joku esimerkki mistä asiasta ymmärrystä ei ole? Linjani ei ole kapeakatseisuutta ja nimellisyys taas on avoimuutta toisin, kuin täällä suolikanavalla kirjoittavilla. Kirjoittakaa lisää, tämäkin on media-aikaa. Kiitos teille siitä.
- ihanuskomaton
Siellä se on taas aivopiereskellyt ja trollaillut somessa natsijengin mieleosoituksen aikana kuolleeseen mieheen liittyen. Aivan uskomaton mutta onneksi paljastaa mikä on miehiään.
- Facebookking
Jep, eikä aikanaan osannut pelata jalkapalloakaan.
- Ihanuskomaton
Onkohan hakenut joensuun somejohtajan paikkaa. Some mölinän määrän perusteella olisi huippu ehdokas. Sisältö onkin sitten vähän huonomalla mallilla.
- TouluKoimi
Onnea populisti,sait googlettamaan itsesi, vaikket ilmeisesti juuri enää muutoin kiinnostusta herätä kenessäkään.
Miksi googletus?No ihan sanomalehti karjalaiseen kommentointiesi myötä.
Vaikutus oli negatiivinen ja huoleti jatkakaa oluen parissa aikaanne. - PerttiMattinen
Sampsa on rehti mies ja puhuu, sekä kirjoittaa omalla nimellään!
Toisin kuin te luuserit nimimerkin takaa :)- MarttiPettinen
Ei tuo ainakaan edustamansa puolueen osakkeita nosta kommenteillaan.
Nimellä toki pelataan ;D
- PELOTTAAATOMIT
VOISIKO NÄMÄ POLITIIKOT VAIKUTTAA SIIHEN JOTTA SAATASSIIN HAMMASLAHTEENN POMMISUOJA. KUN VANHAN PURKIVAT JA NYT VAIN KIVIJEN ALLE JOUVUTTAA SUOJAUMMAAN JOS ALKAA ATOMIJA SUURVALLAT KYLVÄMMÄÄN. AUTA MEITÄ SAMBA JA MUUT POLITIIKOT.
- Soini
Eikö tää koko Joensuun osasto oo pelkästään perus juomalaisia täynnä entisiä ja nykysiä pultsareita.
- Sininenmennneisyys
Sis onko tää oikeesti lähössä eduskuntaan ehdolle? Päivän naurut... oli tyttönsä kanssa pussikaljalla perjantaina, eli ihan perus persu menoa.
- Köhelö
Ei ole puhtaat jauhot Jussinkaan pussissa. Yrittää puuhata mieleistään listaa eduskuntavaaliehdokkaaksi, Osmo Kokko rannalle ruikuttamaan. . Hohhoijaa. Ei mene enää eduskuntaan Osmo, ei koskaan Jussi. Halla-Aholaisille jää luu käteen PohjoisKarjalasta. Sama kohtalo sinisillä.
- Anonyymi
Sampsa mahtaa olla Joensuun urpoin henkilö. Jaksaakohan edes puoluetoverit katsella meininkiä?
- Anonyymi
Mie jaksan hää haasteloo ni mukavii ja on muutenki nii rehti suomalainen mies. Äänestähä sieki ni päästään nauttimaan Sampsan tuloksista.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi663286Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj903066SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1773018- 1372396
Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä412376Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2052211Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li361724Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön4011689Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi521688Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana
Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "21361