Asiaa on käsitelty jo aiemmin

Jep ja käsitellään taas.
Jos turkuun muuttava kysyy alueen rauhallisuutta, niin onko jukolauta oltava vaiti mamuongelmasta, vaikka asia on kiisteaton?
262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lause on alkanut ilmestymään kommentoinnin estämiseksi. Hienoa politiikkaa, huomatkoon muuttajat itse että on koura tullut survaistua pas**an. Mitäs tollaisesta etukäteen varoittamaan uusia veronmaksajia.

Äänestä

Muutimme Kohmoon ja voihan taivaanisä jos oltaisiin tiedetty.tämäkö rehtijä peliä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tervetuloavaanturkuun kirjoitti:

Jep ja käsitellään taas.
Jos turkuun muuttava kysyy alueen rauhallisuutta, niin onko jukolauta oltava vaiti mamuongelmasta, vaikka asia on kiisteaton?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu