amerikan sotakoneet vyöryy ensviikolla suomeen,aletaan oikein olantakaa venäjää härnäämään sotaan,kyllä nyt herrain passaa
turvallinen
onolotila
12167
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Todellakin! Tuleekohan itse Kunta Kinte seuraamaan tilanneta?
Pikku lohtu kuitenkin etteivät laahaa niitä vanhoja B-52 pommikoneita Suomeen.
putiini tulee pian vierailulle,ilman kutsua
siitäsaakkakun suomi liittyi euhun,naapurista on alettu tehdä väkisten suomen uhka ,jossa on etunenässä usa,nato ja eu,onsevaan kumma kuneivätanna suomen asua rauhassa naapurinkans,suomen johdossa onsuuri mätäpaise joka vetäämeitä amerikkalaisiksi,emmesaa olla suomalaisia ja elää rauhassa naapurinkans
Naapurissa kun sosialismihelvetti luhistui, niin laadittiin uusi perustuslaki, kansainvälisiä neuvonantajia hyväksi käyttäen. Uudella perustuslailla oli tarkoitus torjua valtakunnan uusiutuva vajoamine diktatuuriin. Valtion päämiehen virkakausien rajoiottaminen kahteen olikin ehdottoman hyvä neuvo.
Hullun päämiehen tunnistaa siitä, että se tuntee saaneensa ylivoimaisen annoksen järkeä. Järjen jako tilaisuudessa onkin tulla lurahtanut niin valtava annos, ettei muille sitten paljon riittänytkään.
Putiini oli täydet kaksi kautta. Mittari kuitenkin nollattiin sekaan pannulla Medvedevin kaudella. Tämän jälkeen ei ollutkaan estettä nostaa ylineroa takaisin vallankahvaan. Armeijan avustamana pyrkimys onkin sitten palauttaa Tsaarien ja Neuvostoliiton suurvalta-asema.
Kavahda kansalainen tätä suunnitelmaa.
suunnitelma on suunnitelma mutta,sota on sotaa,jossa ei ole voittajia,kaikki tulee häviämään jotenkin,parempi on laihasopu kuin lihava riita jota natohakee
Jaakko Ilkka totesi "PAREMPI ORJAN ELÄMÄÄ ON KUOLO HIRSIPUUSSA"
Ihmiskuntaan on kuulunut vuosituhannet orjuus. Vanha Juutalainen uskontokin tiesi sen. Juutalaisen opin mukaan olikin joka seitsemän vuoden jakson kertaa seitsemän. Siis joka 49 vuosi RIEMUVUOSI. Velat saatiin anteeksi ja orjat vapautettiin.
Kannattaako antaa ihmiskunnan vajota orjuuteen, onhan muukin kehitys mahdollista.
joopa putiiniki toivotto natolaiset tervetulleeksi suomeen,katsotaan miten itämerellä alkaa liikenne sujua
kiire tuli niinistölle kutsua putiini vapaaehtoisesti suomeen vierailulle,ettei tulis ilman kutsua
niin ja soiniki meni moskovaan,sanomaan äläole venäjä huolissasi,amerikka ampuu vain värikuulapyssyillä,ja eihänniillä ole vielä vihollista muutako teoriassa
Pitäsköhän herättää kuopattu puna-armeijan kuoro henkiin, ja laulamaan voimakasta luritusta: "On tynkä Venäjä Huooleeton".
Omasta mielestään korvaamaton nero johtaja voisi rauhoittua tuota esitystä kuunnellessaan??
ENEMPI TURVALLISUUTTA TUO VENÄJÄ TUOSUOMELLE,nytkin nato ontehnut maihinnousun suomeen,venäjävain tarkkailee