Tappelunujakka

Mikä se tappelu baarin edessä oli vieraatko nujusi vai ihanko jäsenten välinen?
14719
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

tuskinpa vuan paekalliset ee veteläiset ossoo ennee tapella toesin oli ennen sillon oel kovia miehiä tiälläkkii. nyt jos pitäs iisalamen tae pyhäsalamen kanssa tapella nii turpiin tulis veteläesille.

Äänestä
  • kiuruvetisten keskipittuus onpi 178 senttimetriä, pyhäsalamisten 189 senttiä, keskivartalo lihavuus kiuruvetisillä on se ropbleema myös lyhyitten jalkojesa kanssa eli pataan tulisi ja kunnolla.
    sillä mahasta ku ei oo oikkein hyötyä tositoimissa sano entinen akko ku takkaa päen oli otettavissa mutta ku maha esti ni siirty salamisii.

    Äänestä

  • hehhehehe!!! päivän paras!
    kiitos päivän piristyksestä! :=)

    Äänestä

Oisko jotkut horoperseet tapelleet ukosta tai ukot horoperseestä.
Näin se menee.

Äänestä

Siinä kävi niin että yks muanviljelijä oli suanu tukirahat tililleen ja lähti rinta kaarella puariin, ehkä pikku maistissaan. Törmäs siellä eppäilyttävän näköseen, ilimeisesti ulkopaikkakuntalaiseen joka ei näyttäny ainakaan nuapurilta.. Noo, kun ei ollu muuta puhheenaihetta ni tuumas tuolle ouvolle että viännettäänkö kättä? vai vejetäänkö sormikoukkua? Kun tuo tuntemattoman näkönen outo kulukija kahto silimät pyöreenä eikä suanu hämmästykseltään sannoo suustaan, jatko tuo rehti ja reilu sosiaalinen muajussi rekentavaa keskustelua että; vittuiletko sinä, saatanan ukko ootko ees koskaan kahvakuuloo viskelly tahi poksaillu? lähe per** ulos ni ruetaan samantien reenomaan! Ja loppuhan onkin historiaa :)

Äänestä

Kumpikohan voittaisi jos John Wayne ja Tarzan tappelisi?? Olisko kahvakuula treeni parempi pohjustus kuin krokotiilin kanssa painiminen??

Äänestä
  • Krokotiilin kanssa nyt painii kuka vaan. Vaan kuka saalistaa joutsenen? Se se vasta mies on.
    Semmoselle miehelle ei pärjäis kukkaan!

    Äänestä

  • Joutsenen nyt saalistaa kuka vain..tarpeeksi iso, joten tippuu huonommallakin sihdillä.
    Mutta siihen tarvitaan jo melkoinen akka joka John Waynen kaataa tai saalistaa..mies sitä ei voi tehdä, kun on kyseessä tosi hetero mies.

    Äänestä

  • Millainen mies on tosi hetero? Tuskinpa ainakaan mikään tosimies. Neitimies? Mitäs miehiä joku Tom niminen taiteilija taiteilikaan ja mitähän olisi sanonut tosi heteroista?

    Äänestä

  • Äkkiä luulisi, että heterouttaan korostava pelkää itse olevansa sittenkin homo..tai ainakin bi..
    Noista salilla viihtyvistä on aika huono mennä sanomaan, mitä he edustavat, kun vetävät mömmöjä ja pullistelevat lihaksia kuin metsot soitimella konsanaan.
    Joskus käy kyllä mielessä, että siinä on rajan ylitys aika likellä.. mutta eihän kerta homoksi tee.

    Äänestä

  • tissinriivaama kirjoitti:

    Äkkiä luulisi, että heterouttaan korostava pelkää itse olevansa sittenkin homo..tai ainakin bi..
    Noista salilla viihtyvistä on aika huono mennä sanomaan, mitä he edustavat, kun vetävät mömmöjä ja pullistelevat lihaksia kuin metsot soitimella konsanaan.
    Joskus käy kyllä mielessä, että siinä on rajan ylitys aika likellä.. mutta eihän kerta homoksi tee.

    Ei niillä kaikilla etes oo lihaksia mitä pullistella. Joillakin taitaa maha pullistaa enemmän...

    Äänestä

  • Sehän vain todistaa sen, että keskivartalo treeni on ollut liian kova.. Pitäisi kohdistaa treeniä enemmän ylä-tai alapäähän sitten homma olisi balanssissa.
    Mutta älykkyyttä se tuskin lisää, vaikka kuinka saisi otsasuonta pullistettua ulospäin..ja sen kyllä Kiuruvedellä huomaa.

    Äänestä

Mistälie samaan kylään kasaantunu kaikki fiksut.

Äänestä

Onko live-esityksiä luvassa nyt Iskelmien aikaan?? Kannattaako lähteä vähän kauempaakin käymään?
Ennen kaikkea onko John Wayne iskussa enää lainkaan? Olen kuullut, jotta rupsahtanut....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


elekee_lyyvvä kirjoitti:

Mikä se tappelu baarin edessä oli vieraatko nujusi vai ihanko jäsenten välinen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu