Olisipa kiva

Olisipa kiva tietää mikä oot horoskooppissa?
53789
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 53

Vanhimmat

Neitsyt.

Äänestä
  • Se minun neitsytmies oli kyllä niin neitsyt kuin olla voi. Tuntui kuin olisi ollut poliisikuulustelussa ja jatkuvasti antoi kaiken maailman parannusehdotuksia ja yritti muuttaa minua... :/

    Äänestä

Neitsyt

Äänestä

Seebra

Äänestä

Vesimies

Äänestä
  • Vesimies pettää aina.

    Äänestä

  • MerkillePantu kirjoitti:

    Vesimies pettää aina.

    Toi on muuten totta. Itse olen vesimies ja voin alle viivata ton.

    Äänestä

  • Niinkö, johtuneenko siitä, että vesi ei pysy astiassa?

    Äänestä

  • vesimiesvesi kirjoitti:

    Niinkö, johtuneenko siitä, että vesi ei pysy astiassa?

    Vesikannu liian raskas kantaa, ja vesi alkaa maistuun pahalta kun kauan siesoo kannussa. Välillä tarvii tuoretta, raikasta vettä.

    Äänestä

Olen reptiliaani.

Äänestä

tyypillinen vesimies. :)

Äänestä
  • Minäkin olen tyypillinen.

    Äänestä

Kaksonen :)

Äänestä
  • Kaksoset ne vasta pettureita on.

    Äänestä

  • En ainakaan minä kaksonen. Muista en tiedä :)

    Äänestä

  • kaksosnainen kirjoitti:

    En ainakaan minä kaksonen. Muista en tiedä :)

    Täällä toinen uskollinen kaksosnainen, joten ei pidä paikkaansa väite petturuudesta ;)

    Äänestä

Leijona

Äänestä

Olen jouskarinainen

Äänestä

kivaa ;).
Iki-impihän minä ;), päättele siintä.
Jousimies ainakin miehenä on todellinen naisia himoitseva, amorin nuolilla ampuva PETTURI.

Äänestä

Olen puukäärme.

Äänestä
  • Minäkin olen puukäärme.

    Äänestä

Olen kaksonen, niinkuin Marilyn Monroe ja John Kennedy olivat. Meihin kaksosiin ei voi luottaa. Olemme tuuliviirejä. m>n

Äänestä
  • Niin totta ja koettua !

    Äänestä

OINAS

Oinaat ovat itsekkäitä vittupäitä, jotka suuttuvat joka asiasta, eivätkä ymmärrä huumoria mikäli se kohdistuu heihin tai johonkin heidän puutteisiinsa. Oinaat luulevat olevansa helvetin hauskaa ja mukavaa seuraa, mutta todellisuudessa kukaan ei pidä heistä. Rakkaudessa oinaat ovat parhaimmillaan, mikäli seurustelevat itsensä kanssa. Yhteiselosta kenenkään kanssa ei tule mitään, sillä oinas ei yksinkertaisesti pysty ymmärtämään, että maailmassa on muitakin ihmisiä kuin he.

MOTTO: "Sanoks joku jotai?"
TYÖPAIKKA: Useimmiten se vihatuin kersantti
AUTO: Joku nopea, virtaviivainen ja sisältä pieni



HÄRKÄ

Härkä inhoaa kylmää ja kuumaa ja yksinoloa ja seuraa ja kovia ääniä ja liikaa hiljaisuutta... Härät ovat todella heikkoja ihmisiä sisältään ja valittavat joka asiasta. He kuvittelevat olevansa vahvoja ihmisiä, mutta todellisuudessa he ovat varsinaisia jeesmiehiä ja -naisia. Härälle ei koskaan käy mikään. Härät nukkuvat paljon.

MOTTO: "Emmää..."
TYÖPAIKKA: aina kun menet asioimaan jonnekin, jossa pitäisi saada joku hoitamaan asiasi jämptisti, esiin piipertää koko työpaikan ainoa härkä, joka sanoo "kyllä" aina kun sinäkin sanot ja "ei" aina kun sinäkin sanot.
AUTO: iso ja vähäkuluttava


KAKSONEN

Kaksonen on niin vauhdikas, ettei kukaan kerkeä edes muodostamaan mielipidettään tästä rasittavasta vieteri-ihmisestä. Mikäli täpötäydessä juhlasalissa kuulet sen vittumaisimman ja kovaäänisimmän nauruäänen, siellä on kaksonen. Yleensä hän on kertomassa jotain itsestään eikä edes huomaa, että kukaan muu ei naura. Mikäli haluat seurustella kaksosen kanssa, muista laittaa hänet sähköaitaukseen lähtiessäsi kotoa, sillä palatessasi et löydä häntä mistään.

MOTTO: "Ai minä?"
TYÖPAIKKA: Mahdollisimman meluisa paikka, esim. baari.
AUTO: Mikä tahansa, jos siellä on cd-soitin


RAPU

Rapu on koko luomakunnan ihmetys. Kukaan ei ymmärrä, miksi tällaisia ihmisiä on olemassa. Ravut ovat mustasukkaisia jopa omasta tietokoneestaan ja juoksuttavat mieluusti muita. Rakkaudesta ravun kanssa ei tule mitään, hän elää vain itsensä kanssa, vaikka kuinka kuvittelisi olevansa seurallinen ja sosiaalinen. Rapu haluaa kolmetoista lasta, seitsemän koiraa, viisi kissaa, marsun, kanin ja perunamaan, eikä edes hoida niitä. Usein tämä jää puolison harteille. Ravut ovat yleensä niitä, joista tulee vanhana erakoita ja he tulevat ihmettelemään lopun elämäänsä, kuinka ovat tähän joutuneet.

MOTTO: "Kukaan ei pidä minusta!"
TYÖPAIKKA: Mikä tahansa, sillä ravut ovat ikävä kyllä usein hyvin varakkaita, vaikka tekisivät mitä
AUTO: Iso perheauto, jonka on itse ostanut, mutta suree asiaa koska haluaisi Ferrarin


LEIJONA

Usein kun leijona tulee huoneeseen, moni ajattelee - "voi vittu..!" Leijonat ovat kaikki itserakkaita, leuhkia ja kuvittelevat tietävänsä kaikesta kaiken. Leijonat osaavat mielestään maalata, piirtää, kirjoittaa ja näytellä, vaikka ovat vain surkuhupaisia yritellessään jäljitellä suuria mestareita. Mikäli joku leijona lukee tämän, hän nauraa suureen ääneen ja lähettää tämän kaikille ystävilleen hyvänä vitsinä ymmärtämättä, että se on totta.

MOTTO: "Olen jo pyrkinyt teatterikorkeakouluun, mutta he eivät ilmeisesti ole vielä käsitelleet hakemustani. Ovat niin häkellyksissä esitelmästäni, että haluavat käsitellä sen viimeiseksi ja tehdä sitten rauhassa päätöksen, olenhan niin taitava vaikka itse sanonkinminullaonuseitatuttujanäyttelijäpuolellajaolen jne jne"
TYÖPAIKKA: Joku, jossa saa olla koko ajan esillä, esim. idols-koelaulut.
AUTO: Kallis ja näyttävä Mersu


NEITSYT

Neitsyet ovat raivostuttavan siistejä ja pilkunnussijoita. Kukaan ei kestä heitä kahta minuuttia kauempaa. Usein armeijassa tai vastaavissa paikoissa neitsyitä ammutaan ja uhrataan *******lle. Silloin moni henkilö on helpottunut ja he saavat taas jättää märän pyyhkeensä sängyn päälle. Neitsyet eivät tule toimeen kenenkään kanssa, eivät edes toisien neitsyiden, sillä aina jokaisessa ihmisessä on parannettavaa ja he ovat epähygieenisiä.

MOTTO: "Pesiköhän tarjoilija kätensä käydessään vessassa?"
TYÖPAIKKA: Automekaanikko
AUTO: Citroën


VAAKA

Vaa'at kuvittelevat olevansa kauniita ja komeita, vaikka näyttävätkin ihan homoilta ja huorilta. Vaa'at saavat usein huomiota minne tahansa menevätkin, mutta se johtuu siitä, että heillä roikkuu vessapaperia kengässä tai heidän suupielissään on suklaata. Vaaka tuijottaa koko ajan peiliin ja rakastaa itseään. Se hyvä puoli heissä on, että itserakkaus ei näy ulospäin. Ainoastaan se on raivostuttavaa, että he yrittävät koko ajan saada jotakuta rakastumaan häneen itseensä. Luoja auttakoon häntä, joka rakastuu vaakaan!

MOTTO: "Kato eiksooki hieno?"
TYÖPAIKKA: edustustehtävät
AUTO: Söpö, punainen Renault

Äänestä
  • Hah hah haaaaa !

    Äänestä

  • Ongelma on etten halu että minuun rakastutaan mutta tykkään että minusta tykätään.
    En rakasta itseäni, aloin pitämään huolta itsestäni vasta lapsen tultua koska minä rakastan lastani

    Kuka muu olisi tärkeämpi lapselle kuin minä ja tottakai kehun" eiks ookkin hieno" koska rakastan hienoja ja toimivia. Maksan hyvistä toimivista laiteista joissa on myös ulkonäköä mutta en maksa esim omista vaatteista paljoa tai merkkivaatteista mutta toimivista ja nopeuttavista kengän "nauhoista" maksan. Hyvä ettei ukko ole joutunut pakottamaan puoliväkisin vaatteita ostaa

    Ostan laadukasta vain jos koen sen hyväksi ja tarpeelliseksi.

    Äänestä

Jesse Puljujärvi-__- Leijona

Äänestä

SKORPIONISkorpionit+puhuvat+jatkuvasti+puhekumppaninsa+päälle,+ovat+käytökseltään+hyökkääviä+ja+kiroilevat+jatkuvalla+syötöllä.+Skorpionit+pettävät+kumppaneitaan,+kusettavat+pomoaan,+kavaltavat+rahaa+jokaiselta,+jonka+tuntevat+ja+potkivat+naapurinsa+koiria+ja+lapsia.+On+siis+helppo+arvata,+ovat+skorpionit+rakastettavia?MOTTO:+"Haista+vittu!"TYÖPAIKKA:+joku,+jossa+on+tarpeeksi+hölmö+pomoAUTO:+vaarallinenJOUSIMIESJousimiehestä+et+saa+itsellesi+ainakaan+kumppania,+ellei+sinulla+ole+tarpeeksi+hyvät+lenkkarit.+Jousimies+juoksee+koko+ajan,+pakoon+ongelmiaankin.+He+yleensä+jättävät+asiat+muiden+hoidettavaksi+ja+lähtevät+itse+pois.+Jousimiehet+ovat+piikitteleviä+ihmisiä.+He+ajautuvat+yleensä+joka+paikkaan,+niin+hyvään+työpaikkaan+kuin+seurustelusuhteeseen+tekemättä+itse+mitään,+sillä+ovat+varsinaisia+hannuhanhia.+Tästä+syystä+moni+vihaa+heitä.MOTTO:+"Kato+mitä+voitin+arpajaisista"TYÖPAIKKA:+riippuu+tuuristaAUTO:+riippuu+arpajaispalkinnostaKAURISKauriita+ei+kukaan+vihaa,+sillä+he+tekevät+töitä+koko+ajan+yksinään+pommisuojassa+kaukana+häiriöstä.+Ainoastaan+heidän+puolisonsa+ovat+jatkuvasti+katkeria+ja+vihaisia.+Kauris+ei+edes+huomaa.+Hän+ei+yleensä+huomaa+edes+sitä,+että+puoli+kotia,+lapset+ja+puoliso+ovat+lähteneet,+ennen+kuin+on+aika+maksaa+yhteisiä+laskuja.+Silloin+kauris+kyllä+huomaa.MOTTO:+"Lasketaanpas+tarkalleen+se+10%:n+tippi"TYÖPAIKKA:+oma+perustama+firmaAUTO:+Jaguar,+tarpeeksi+tyylikäs,+mutta+ei+liian+kallisVESIMIESVesimies+on+vitun+idiootti.+Hän+ei+yleensä+tajua+mistään+mitään+ja+kävelee+kaikkien+perässä.+Hän+kävelisi+vaikka+sillalta+alas,+jos+joku+kehottaisi.+Vesimies+kuvittelee+olevansa+Einstein,+mutta+epäonnistuu+kaikessa+pahasti.+Yleensä+he+saavat+pelkkää+tuhoa+aikaan+ja+sitten+tulee+joku+muu+ja+korjaa+jäljet+(yleensä+kauris).MOTTO:+"En+mä+huomannut"TYÖPAIKKA:+puolison+valitsemaAUTO:+ei+oleKALATKalat+ovat+yleensä+rapajuoppoja,+narkkareita+ja+työttömiä.+He+esittävät+loppuun+asti+pirteää+ja+sosiaalista,+vaikka+mieli+on+hautonut+itsemurhaa+jo+viimeiset+kolmetoista+vuotta.+Kaloista+valitettavasti+pidetään,+sillä+he+keksivät+aina+tekemistä.+Usein+he+keksivät+tekemistä,+vaikka+kukaan+ei+ole+enää+edes+paikalla.+Kalat+ymmärtävät+vasta+kolmen+tunnin+päästä,+että+juhlat+ovat+ohi.+Siksi+he+ajautuvat+masennuksissaan+juomaan,+koska+he+missasivat+hyvät+jatkot.MOTTO:+"Meille+pääsee!"TYÖPAIKKA:+kiitä+onneasi+jos+onAUTO:+moottoripyörähttp://personal.inet.fi/koti/jarmo.sutinen/horosk.htm

Äänestä
  • Tuo kala on niin totta.
    Vaikka....

    Äänestä

  • Mää oon KALAT
    Niin yksiin käy🐬

    Äänestä

Onko täällä yhtään kaurista?

Äänestä
  • Onpa hyvinkin ainakin yksi. Tosin en tunnista itseäni tuollaiseksi nipoksi työmyyräksi, vaikka on mussa ripaus sitäkin. Yksin en bunkkerissa viihdy, ihmiset on elämän suola.

    Äänestä

Tasapainoton vaaka. ;D

Äänestä

Olipa analyysi. Jep :). Mä tässä hieman petän ensin ja sitten hyppään sillalta alas. Sen verran idiootti pitää olla. Joka tapauksessa kävin ja nyt on aika lähteä.

Hyvää viikonloppua kaikille, olipa taas mukava käydä täällä.

Äänestä

Haista vxxxx!

Äänestä
  • SKORPIONI (pettäjä skorppari)

    Skorpionit puhuvat jatkuvasti puhekumppaninsa päälle, ovat käytökseltään hyökkääviä ja kiroilevat jatkuvalla syötöllä. Skorpionit pettävät kumppaneitaan, kusettavat pomoaan, kavaltavat rahaa jokaiselta, jonka tuntevat ja potkivat naapurinsa koiria ja lapsia. On siis helppo arvata, ovat skorpionit rakastettavia?

    MOTTO: "Haista vittu!"
    TYÖPAIKKA: joku, jossa on tarpeeksi hölmö pomo
    AUTO: vaarallinen

    Äänestä

  • Totta joka vitun sana! Onneksi hölmöjä riittää, ei oo duunipaikoista pulaa - tosin jo pelkästään niiden nuijien takia on hyvä pitäytyä simppeleissä lauserakenteissa. Turha leikkiä sivistyssanoilla kun urpåt ymmärtää vain voimasanoja ja voluumiä. Ja no shit sherlock, kyllähän mikä hyvänsä auto on hiton vaarallinen jos mä oon ratin takana!

    Äänestä

Mikä merkki sä oot? Just sä?

Äänestä
  • Leijona

    Äänestä

  • Leijonat on kai muuten ihan ok, mut ne haluu olla esillä usein. Ja itsekkäitä.

    Äänestä

  • Rapu olen, eli kai sit kamalan hankala tapaus?

    Äänestä

Höpön..löpön..mä oon ahvena.siis kalat.Ei pidä paikkaansa!!!

Äänestä

Meriheppa. Kokoa tursas.

Äänestä

Leijona, ja tuon virkkeen loppuun kuuluu piste eikä kysymysmerkki.

Äänestä

Oinas oli hyvä. Nauratti. Sanoks joku jotain.

Äänestä

Kauris. Miksi kauriit kuulostaa horoskoopissa aina niin järkyttävän tylsiltä, en tästä edellisestäkään lätinästä tunnista itseäni. Mut ehkä poikkeus vahvistaa säännön.

Äänestä

Merilehmä.

Äänestä
  • Merilehmät ei osaa kirjoittaa.

    Äänestä

Semmonen viillettäjä,tulee hyvin toimmee

Äänestä
  • Nopea saalistaja mut erakko?

    Äänestä

on hirvi :)

Äänestä

Kiinalaisen horoskoopin mukaan olen Tuli-jänis

Äänestä

Mä oon SETÄMIES.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mikäoot kirjoitti:

Olisipa kiva tietää mikä oot horoskooppissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu