niittymaalla juhlitaan

Kyllä on rikkailla kivaa. Hiukan oli meinaan komiat ilotulitteet.
4121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Näin myös... Kateeksi käy. Meillä juhlissa oli vain hanurista ja lohivoileipiä......

Äänestä
  • Oli miten oli. Kyllä ilotulitus muistetaan.

    Äänestä

Näky ja kuulu tähän Ulvilan rajalle asti. On Hienoo ku juhlistetaan kunnolla pihtailematta!

Äänestä

Pakko olla jotain Keisareita ja Mestareita. Ei joka kylänmies saa kunnontulitusta aikaiseksi. Ei vaan näkynyt tänne pohjoisporiin. Joskus katselin Etelärannassa venetsialais tulitusta. Kesti melkein puolituntia. Olimeinaan melko hienoa katseltavaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuulijanäki kirjoitti:

Kyllä on rikkailla kivaa. Hiukan oli meinaan komiat ilotulitteet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu