Ärsyttää suunnattomasti se, että kun Finnair hehkuttaa sähköposteillaan tulevaa lentoa, niin siinä vaiheessa kun menet katsomaan "koko matkakuvaus" -osioita, niin matkalaukkuja ei näy missään vaikka on aika päivää sitten maksettu. Miten voi olla noin vaikeaa saada selvempiä nettisysteemejä? 2 vuotta sitten käytin Finskiä viimeksi ja sama juttu jo silloin. Muilla yhtiöillä huomattavasti helpompaa! Kauanko päivitykset kestävät jos ostaa laukut ruumaan kuukautta aikaisemmin ja tänään tulee meiliä eikä laukkuja näy kokokuvauksessa???? Kun lähtee pidemmälle reissulle, olisi kuva jos ei tarvitsis olla sydän sykkyrässä, että mitä hittoa! Nyt en kyllä enää verkkopankkiin mene tsekkaamaan mitään, saavat tsekata itse kentällä. Helvetti!
Finnair ja sähköpostit
7
335
Vastaukset
- putkipoikki
Lopeta se ryyppääminen nin asiat sujuu paremmin ja huomaat sinä se olitkin vuosia se ongelmienaiheuttaja ja kusipää.
- Saldonakaksi.laukkua
Nettipankissa hoidetaan raha- ja arvopaperiasioita, ei matkalaukkuvarauksia
- rahapuuttuutililtä
Oisko nettipankissasi kate miinuksella ja tili pantu jäihin?
- Parantamisenvaraaon
No enpäs ole viinaan menevää sorttia. Jos maksan niin haluan myös saada jotain.
Verkkopankin kautta minä ainakin maksan yleensä kaiken, myös ne matkalaukut tässä tapauksessa. Muillahan niistä ei tarvitse erikseen maksaa. Olisi aika kohtuullista noinkin isolla firmalla saada tiedot ajan tasalle lyhyemmässä ajassa kuin nyt.
Onko vielä niitä jotka eivät tiedä saldojaan ja ostavat vaikkei olisi katetta? Minä en kuulu niihin.
Kun vertaillaan eri yhtiöitä, niin ei ole Finniarin systeemit tehty kaikkein helpoimmiksi kuluttajalle.- matkatavaroista
Et sitten älynnyt ottaa ytehyttä lentoyhtiöön vaan kuvittelet, että suoli24:ssä asiat selviävät?
- Parantamisenvaraaon
no tottakai otin. Mikä nyt ottaa päähän? Minä yksi tuhansista täällä valitan. Pitä vaan joku ottaa kynsiin?
- Finskifinski
Jos ostat lisämatkatavaroita Finnairin lennoille lipunoston jälkeen, sinulle ilmoitetaan ihan reilusti uudessa varausvahvistuksessa (sähköpostitse tms.), että maksettu lisämatkatavara näkyy oston jälkeen Finnairin järjestelmässä, muttei välttämättä muutoin varaustietojen yhteydessä.
Ihan hyvin on systeemi toiminut mielestäni. Olen ostanut netistä light-luokan lentoja. Tarpeen mukaan olen ostanut sen jälkeen lisämatkatavaroita lennoille (maksu kanta-asiakaspisteillä tai rahana).
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424410
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1464160- 643786
- 1233752
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans413600Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe763429- 953002
- 542865
- 252676
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142384