Ärsyttää suunnattomasti se, että kun Finnair hehkuttaa sähköposteillaan tulevaa lentoa, niin siinä vaiheessa kun menet katsomaan "koko matkakuvaus" -osioita, niin matkalaukkuja ei näy missään vaikka on aika päivää sitten maksettu. Miten voi olla noin vaikeaa saada selvempiä nettisysteemejä? 2 vuotta sitten käytin Finskiä viimeksi ja sama juttu jo silloin. Muilla yhtiöillä huomattavasti helpompaa! Kauanko päivitykset kestävät jos ostaa laukut ruumaan kuukautta aikaisemmin ja tänään tulee meiliä eikä laukkuja näy kokokuvauksessa???? Kun lähtee pidemmälle reissulle, olisi kuva jos ei tarvitsis olla sydän sykkyrässä, että mitä hittoa! Nyt en kyllä enää verkkopankkiin mene tsekkaamaan mitään, saavat tsekata itse kentällä. Helvetti!
Finnair ja sähköpostit
7
301
Vastaukset
- putkipoikki
Lopeta se ryyppääminen nin asiat sujuu paremmin ja huomaat sinä se olitkin vuosia se ongelmienaiheuttaja ja kusipää.
- Saldonakaksi.laukkua
Nettipankissa hoidetaan raha- ja arvopaperiasioita, ei matkalaukkuvarauksia
- rahapuuttuutililtä
Oisko nettipankissasi kate miinuksella ja tili pantu jäihin?
- Parantamisenvaraaon
No enpäs ole viinaan menevää sorttia. Jos maksan niin haluan myös saada jotain.
Verkkopankin kautta minä ainakin maksan yleensä kaiken, myös ne matkalaukut tässä tapauksessa. Muillahan niistä ei tarvitse erikseen maksaa. Olisi aika kohtuullista noinkin isolla firmalla saada tiedot ajan tasalle lyhyemmässä ajassa kuin nyt.
Onko vielä niitä jotka eivät tiedä saldojaan ja ostavat vaikkei olisi katetta? Minä en kuulu niihin.
Kun vertaillaan eri yhtiöitä, niin ei ole Finniarin systeemit tehty kaikkein helpoimmiksi kuluttajalle.- matkatavaroista
Et sitten älynnyt ottaa ytehyttä lentoyhtiöön vaan kuvittelet, että suoli24:ssä asiat selviävät?
- Parantamisenvaraaon
no tottakai otin. Mikä nyt ottaa päähän? Minä yksi tuhansista täällä valitan. Pitä vaan joku ottaa kynsiin?
- Finskifinski
Jos ostat lisämatkatavaroita Finnairin lennoille lipunoston jälkeen, sinulle ilmoitetaan ihan reilusti uudessa varausvahvistuksessa (sähköpostitse tms.), että maksettu lisämatkatavara näkyy oston jälkeen Finnairin järjestelmässä, muttei välttämättä muutoin varaustietojen yhteydessä.
Ihan hyvin on systeemi toiminut mielestäni. Olen ostanut netistä light-luokan lentoja. Tarpeen mukaan olen ostanut sen jälkeen lisämatkatavaroita lennoille (maksu kanta-asiakaspisteillä tai rahana).
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku665595Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti932942- 2742601
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362449Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä222191Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2611754Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai581329Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v131203- 881165
- 901146