Keisarillista menoa

Klo 11.00
Klo 12.00
Klo 17.50

Myöhemmin illalla "hyvät kaupat", jossa on keisari mukana.
484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kättä päälle ja käsirahaa viisi euroa. Kun tämä pannu ostettiin siitä maksettiin kaksi euroa. Voittoa kolme euroa ja nouto viidensadan kilometrin päästä, ei hyvä kauppa.

Äänestä
  • Hullu se on joka ei kuparipannua osta.

    Äänestä

  • Minä katson mieluummin tänä iltana kahden mummon taloustaantuman selvittelyohjelmaa. Vaikka se ei olekaan suomimummosta kertova.

    Äänestä

  • PakiAlsanmäki kirjoitti:

    Hullu se on joka ei kuparipannua osta.

    Hullu se on joka ei kuparipannun nokkaa osta ja ota nokkaansa tai markku lyö nokkaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kuparipannu25 kirjoitti:

Klo 11.00
Klo 12.00
Klo 17.50

Myöhemmin illalla "hyvät kaupat", jossa on keisari mukana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu