Sijalla 41 taapertava Hämeenlinna. Edellä jopa kunnat Kttilä ja joku Uurainen. Tämä osoittaa sen kummoisia ovt Hämeenlinnan johtavat virkamiehet ja poliitikot. Täysiä nollia. Kaupunginjohtajakin piilottelee jossakin kastellin tiloissa tai golfkentällä. Vieläkin ihmettelen miksi valittiin nössö kaupunginjohtajaksi, taisi olla vaan sopiva muttei pätevä niin kuin tämä vetovoimaisuuden tulos näyttää. Poliitikot tappelee keskenään. Narsisteja on liikaa politiikassa.
VETOVOIMAINEN HÄMEENLINNA
valitettavaa
22297
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016060421673064_uu.shtml
Linkki unohtui.
Vetovoima ja Hämeenlinna eivät kyllä valitettavasti mahdu samaaa lauseeseen sitten niin millään.
Jatkakaa valittamista.
Rautio hälyttää toimitusjohtaja Käkösen ylitöihin viikonlopuksi, koska on saatava kiireesti aikaan HML:n kok-sd johdon oman totuuden mukainen raportti, jossa todetaan Hämeenlinnan vetovoiman ylivertaisuus muihin kuntiin ja kaupunkeihin nähden. Käki piirtää karttaan HHT-akselin ja korostaa Hämeenlinnan tärkeyttä näille Suomen talouden menestykselle.
Nyt voisi hyödyntää mahtipontisen SCC-mainosvideon pienellä editoinnilla. Perusajatus on molemmissa ihan sama, ei Hämeenlinna on Suomen väestön keskipisteessä ja ympärillä on monta miljoonaa asukasta eli oman käsityksen mukaan asukasta, blaa blaa blaa...
Raution ja Kiemungin hyvää ystävää Ritarikuoman Markkua voi pyytää mukaan keksimään Mervin kanssa uusia ja iskeviä valheita ja liioitteluja kaupungin markkinointimateriaaliin. Ainoa ongelma on se, että Ritarikuoman Markku ei voi tulla Finlantiaan, koska se pidätettäisiin heti lentokentällä. Iisakki joutuisi taas kirjoitushommiin, kun Häsäriin pitäisi saada vähintään aukeaman kokoinen tarina rikollisen puolustamiseksi, kuten Iisakki teki ympäristörikoksia tehneen kaverinsa puolesta. Täytyyhän kaveri pelastaa uhkaavalta Miekkalinnan pulsaattorikonekidutukselta.
Oletko kenties hullu? Mikä vitun kone?
Jos katsoi listaa ja tutkijan perusteita, niin täsmäsi vähän huonosti.
Tosin eipä siellä ollut montaa oikeata kaupunkirakenteen kaupunkia ennen Hämeenlinna, suurin osa kirkonkyliä, olkoonkin status nykyään jotain muuta.
Käen mielestä tuo tulos on hyvä!?
Aika paljonpuhuva arvio.
Wtf? Hämeenlinna tutkimuksen mukaan 5 vetovoimaisin kaupunki. Takana Helsinki, Tampere, Turku, Oulu, Jyväskylä jne. ja edellä vain Seinäjoki, Espoo, Vantaa ja Kaunainen. Ei voi pitää paikkaansa!!!!
Moicca, Iisakki. Vetovoimainen tarkoittaa yleensä että porukkaa tulee enemmän kuin lähtee? Saisitko mistään tuollaista kaupunkien välistä vertailulistaa, niin saataisiin realistinen tulos tuosta höpöhöpötutkimuksesta?
Päivää Kari vankilaan.
Päivää sullekkin idiootti sinne Demutrollipäivystykseen, mites Kierongin kellaritrolliasema pelaa, onko kiirettä?
Saitte kuulemma ihan uuden Melitta-2-pannuisen kahvikeittimenkin sinne trollaamoonne, kyllä teidän nyt kelpaa kun kahvitkin tulee Kok/Dem:n kustantamana ja mukit korruptiona polarpakilta takaoven kautta!
Ei tarvi nimikkokuppeja eikä tiskivuoroja!
Päivää sullekkin idiootti sinne Perzuikkitrollipäivystykseen, mites K.Arin kellaritrolliasema pelaa, onko kiirettä?
Saitte kuulemma ihan uuden Melitta-2-pannuisen kahvikeittimenkin sinne trollaamoonne, kyllä teidän nyt kelpaa kun kahvitkin tulee Perziikkien kustantamana ja mukit korruptiona polarpakilta takaoven kautta!
Ei tarvi nimikkokuppeja eikä tiskivuoroja!
Idioottitrolli on kova poika plagioimaan!
Liekkö ollut Ficy-Copyn leivissä?
Terveisiä Kierongille!
PerzikkiIdioottitrolli on kova poika plagioimaan!
Liekkö ollut Ficy-Copyn leivissä?
Terveisiä K.Arille!
Demulitrollille negatiivista peukutusta hänen omasta pyynnöstään :(
Voi littu!
Vesilahti on vetovoimaisempi kuin Hämeenlinna, mitä siellä on?
Ei mitään, no onhan se sentään keskellä metsää.
Sartsa ja issu, kassit kuntoon ja miitinki Leville, ainakin Sartsa saa uusia tuntemuksia.
Persut pois pileistä
Painu kitisemästä Vesilahdelle.
Vesilahti on Lempäälän esikaupunkialuetta ja jossa ehkä julkisesta liikenteessä bussi käy.
HIENO KAUPUNKI MUT KYL VALITSISIS MIELUMMIN NELJÄ KAUPUNKIA JOSSA HALUAIS ASUU
1. HÄMEENLINNA
2. TURKU
3. VAASA
4. SEINÄJOKI
Entäs Persemäki? <unohditko vahingossa?
Jali Lanne, tuo tyttelin äänitorvi ! Ei irtoo tietoa, mutta eipä Lanteen poikaakaan ole älyllä pilattu. Mollaa jatkuvasti Hämeenlinnaa ja pilaa sen mainetta. Lanne on tyypillinen persu nykyään. Eipähän vihreät huolis häntä riveihinsä. Mistä näitä narisijoita oikein sikiää.