Lukio väistöön Opekolle, matut vittuun tieltä

Näin sen pitäisi mennä. Vanhemmat jotka maksaa veronsa Suomelle, pitäisi saada lapsilleen hyvät kouluolosuhteet.

Kielteinen päätös turvapaikasta, ei valitus oikeutta, ja maasta pois yhden päivän aikana kuormittamasta Suomen taloutta.
1183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kun lehdissä on jo kerrottu Heinolan vastaanottokeskusten sulkeutuvan? Mitenkäs siellä nyt sitten ihmiset pärjäävät, joiden elämänsisältönä on ollut mamut? Sekin nuori työstäkieltäytyvä (tiedän keinot, jos työski yrittää työtä tarjota) koiransa kanssa, miten kuluttaa päivänsä sitten, kun ei ole mamuja kaupungilla tillitettävänä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maasta-pois kirjoitti:

Näin sen pitäisi mennä. Vanhemmat jotka maksaa veronsa Suomelle, pitäisi saada lapsilleen hyvät kouluolosuhteet.

Kielteinen päätös turvapaikasta, ei valitus oikeutta, ja maasta pois yhden päivän aikana kuormittamasta Suomen taloutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu