Entisenä yrittäjänä, sivustaseuranneena. Olisko aika tarkastella HH rakenus. Yritykselle järkättyä, ilman valtuustonpäätöstä rakenustöitä ja kaikenlaista muutakin touhuamista, olisko sukulaissuhteela sormensapelissä. Toivoisin rehellistäkilpailuttamista.
Hyväveli järjestelmä
Ossi54
18950
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
täytyy olla sukua päättäjille.töitä kyllä löytyy
Ei tarvitse Ossi parka ihmetellä, että olet entinen yrittäjä! Tuolla kirjoitustaidolla on varma konkurssi edessä jo lähtiessä! Ressukka olet vielä kateellinen toisille yrittäjille, jotka menestyy..!
Voihan Jessen vittu, taas sama yksinkertainen tomppeli paasaa kirjoitustaidosta ja tuolla taidolla. Hahhaa. Olet varmaan ns, kirjailija yrittäjä ja yrittäjänä pysyt, kun et saa eläissäsi mitään aikaiseksi.
Mitävikaa jos jollakulla kynähyppii? Ossi on oikeassa kilpailuttamisesta. Te pari kirjoitajaa, pysysitteasiassa.
Yritys pyörii raavaalla työnteolla, ei sillä, että tutkitaan, onko se kynä nyt kännyssä oikeinpäin ja tuliko mahdollisesti kirjoitusvirheitä. Tyhjänpäiväisellä nyhjäämisellä ne konkurssit ovat taattuja. Ei kannata mennä pikkumaisuuksiin. Reiluun peliin kuuluu aloittajan mainitsema kilpailuttaminen, etenkin, kun kyseessä on kunta.
Tuollaisella kirjoitustaidolla, voi tulla yrittäjänä myyntilaskuissa pilkku väärän numeron taakse ja taas tuli tappiota!! Kytätkää te vaan siellä takapajulassa yrittäjiä, jotka yrittävät tuoda teille pelleille töitä ja verojen kautta rahaa teidän sossuluukku käynneille!! Ossi54, entinen yrittäjä! BBBBBBBBUUUUUUUUAAAAAAAHHHHHHHH!!!!!!!!!!!!
ossin keskiarvo taisiolla 5.4
Ei peätäjillä tunnu olevan ohjatkäsissä! Hyvin pyörii yritys, työnantajan koneet ja poltoaineet, mikä sen tuotoisempaa yrittämistä. Toivotavasti joku tarkastaa menot ja hyöty työstä. Liekkö päättäjissä laskutaitoista, epäilen.
Yhteiskunta työllistää n. 150 ihmistä Puolangan kunnassa ja jos ne ei saa olla kenenkään tuttu tai jotain, niin ketä sinne voi palkata?
niin se vaan menee...
toiseen saavat samat kesätyötekijät töitä,siinä ei voi epäillä että on suhteita päättäjiin.
Sulla ei ole ainakaan ollut suhteita opettajiin jotka opettavat oikeinkirjoitusta.
hyvä+että+tällä+sivulla+on+yksi+oikeinkirjoitusvalvoja+joka+hallitsee+pilku+ja+pisteettuliko+selväksi+?&%#
Opeope1 ei näy hallitsevan oikeinkirjoitusta täydellisesti, koska jotka-sanan edestä puuttuu pilkku. Joten opeope1 voisi pohtia omaa kirjoitustaitoaan, ennen kuin arvostelee toisten kirjoitustaitoa.
Sälittävä Yritys!
opettaja kyylää täällä,kuukusipalkka juoksee koko kesän ,voepivaikkakahtoaonko oikeinkirjottaneet,.
Tärkeintä lukemisenymmärtäminen! Viis virheistä. Pysykää asiassa. Edellä joku kirjaili kilpailuttamisesta, onko kysytty tarjouksia? Olisko aihetta tehä kysely tekniseenlautakuntaan?
minä itsekin olin ennen yrittäjä ja aloitin uudestaan ko.homman,mutta en kadehti harria,joka jaksaa nuorena ja ahkerana yrittää.ei se yrittäjän arki ole helppoa,mutta jos on terveyttä ja ammattitaitoa,niin homma ok.harri tekee pieniä remppoja,joista kunta selviää halvemmalla kuin omat miehet tekis.puolangalla on yleinen sairaus,että kun joku yrittää,niin aina valitetaan.saa sitä muutkin yrittää,mutta yleensä kitisit on ikuisia sossun ja työkkärin elättejä,joista ei ole muuhun kuin kitisemiseen?toisaalta harrin työmiehet ei istu tunteja kioskilla,eikä aja porukalla tavaraa hakemassa.