Pewdiepie?

EeddspeaksOnParempi

Mitä mieltä olette Pewdiepiestä?
Minä pidän hänen aloituksesta (se my name is pweeeeeeeew ja niin edelleen) ja joskus on ihan hauska, mutta minusta tuntuu että hän vain tekee videoita nykyään vain että saa rahaa esim. monen videon otsikossa on jotain seksuaalisuuteen liittyvää ja sillä se saa paljon näyttökertoja ja rahaa (monet suomalaisetkin tekee tätä) ja se ärsyttää ja oikeesti hermostuttaa koska se saa niin helposti rahaa (viime vuonna tienasi 10 milliä?) Puhuu vaan ja pelaa ja muokkaa ja siinä se on.

No eipä mulla enään muuta sanottavaa oo.

7

165

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EeddspeaksOnParempi

      Ja se on joku jonnejen kuningas jota kaikki paljoo, jos joku tekee pelistä videon mitä pie on pelannut heti kommentteihin tulee "matkit Pewdiepietä". Suomessa tämä henkilö on Lakko.

    • holle69lol

      mä oon ollu sen fani vitun kauan nytte joten mä en todellakaan vihaa häntä. Pewds on auttanu mua tosi paljon kaikkina päivinä jolloin mul on ollu paha mieli tai muutenvaan tylsää joten mä arvostan hänen työtään tosi paljon. Se myös antaa toosi paljon rahaa kaikenmaailman hyväntekeväisyyksiin jne. Muistakaa vielä että kaikki maksaa rahaa et ei se niin rikas oo kun te luulette. En nyt oo sanomassa et se ei oo rikas koska hehe se on aika mut se johtuuki vaan siitä et se on pistäny paljon työtä siihen mitä se rakastaa tehdä. Sen taidot on parantunu kaikessa ja pewds on tosi mukava ja hauska ihminen. :D

      • Kyselijä_

        Monesttiko olet tavannut hänet kasvokkain.


    • Yliarvostettua paskaa.

    • DislikeDatShid

      Pewdiepie = Youtuben paskin kanava...

    • Sillä tuli hyviä videoita, sit paskoja ja taas nyt hyviä

    • Miun mielestä on ihan perkeleen hienoa että se pystyy tienaamaan noin paljon pelkästään tekemällä videoita :D mutta sen takia se joutuukin tekemään lähes päivittäin videoita jonka takia laatu kärsii.. ennen katsoin kaikki videot mitkä pystyin mutta nykyään jäänyt vähän vähemmälle. Osa videoista on kyllä edelleen hauskoja mutta ei todellakaan niin moni kuin ennen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      462
      6574
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      186
      3907
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      109
      2521
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      26
      2040
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      137
      1424
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      75
      1315
    7. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      68
      1166
    8. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1095
    9. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      77
      1089
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      45
      1028
    Aihe