Turvallisuus

petu11

Alanya on turvallisempi kuin yksikään Suomen kaupunki. Sinne lähdetään taas heinäkuussa.Minua ei paskaa jauhava Suomen lehdistö pelottele eikä Isis määrää elämääni paitsi Espanjassa, Kreikassa.Italiassa,Ranskassa, jonne ovat uhanneet tehdä iskuja.

3

229

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ÄhlänÄijä

      Jätkä on pihalla kuin talonmies.
      Turkki on Venäjän ja USA:n ohella ISIS:n suurin vihollinen. Turkki toimittaa Syyriaan aseita, joilla soditaan ISIS:ä vastaan.
      Se on 100% varmaa, että Antalya/Alanya akselilla jytisee syksyyn mennessä...

      • Pyörivädervissi

        Ja mahdollistaa Isisin terroritoiminnan ostamalla heiltä öljyä. Velikultia, kumartavat ja pyllistävät yhtäaikaisesti joka suuntaan.


    • Kekkasin

      Heureka!
      Tuosta on varmaankin syntynyt tuo Pyörivä Dervissi. Näyttävät persettä joka suuntaan!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      232
      4431
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      74
      2862
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2403
    4. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      43
      1687
    5. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      78
      1379
    6. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      75
      1114
    7. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      137
      919
    8. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      64
      860
    9. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      854
    10. Annan meille mahdollisuuden

      Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil
      Ikävä
      53
      832
    Aihe