JOKO RAMALA

HAAPAVEDELLÄ,oisko kiva olla nälässä,ja katsoa kuntoisetsyö abcllä
4139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eikö siellä se pöhlöpoppoo oo jo kattomassa toisten ruokailua?

Äänestä

Mitenkähän ne viettää sitä ramatania inarissa ja utsjoella. Siellä kun aurino ei laske yli kahteen kuukauteen? Siellä se pokka koetellaan, kuka on syömättä, juomatta ja naimatta tuon ajan.

Äänestä
  • Ja tappamatta.

    Äänestä

onneksi oli yöllä pimeää,saisyödä mahantäyteen sianlihaa,jaksaa taasen pullistaa kokopäivän,menipari napsuaki kyytipoikana

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ALOTETTAS kirjoitti:

HAAPAVEDELLÄ,oisko kiva olla nälässä,ja katsoa kuntoisetsyö abcllä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu