Konsertin ajankohdan ajaksi on syytä tehostaa maksullista pysäköinninvalvontaa ja ottaa kaikki irtoava raha pysäköintiyhtiöille keinolla millä hyvänsä. Jopa korotetut hinnat voisivat olla mahdollista, koska helppoa rahaa on nyt kerrankin tiedossa tuolle kaupungin pysäköintipuukaakille. Mitään ilmaista tai aikarajoitteista pysäköintiä on syytä välttää konsertin ajankohtana. Konsertin jälkeen onkin sitten taas hiukan hiljaisempaa ainakin vuoden päivät.
Iron Maidenin konsertin ajaksi tehostettu.........
MittaritJokaPaikkaan
8112
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mieti jo miten pärjää luukulla huomenna.
isot.asiat.meille..Muistahan ottaa vuoronumeron sillä emme palvele sinuakaan ilman sitä.
Kiitos, mutta minulla on pankissa oma sijoitusneuvojani. En tarvitse numeroa enkä jonoa.
Sinun sijoitusneuvoja on vain ja ainoastaan sossun luukku ja kerran kuussa taitaa sinulle tulla jonkinlainen eloonjäämissetti. Ja vuoronumeron tarvitset sinäkin muiden kaltaistesi kanssa ja jonossahan sinäkin pönötät kiltisti kädet vapisten odottaen omaa vuoroasi ja tilipussia
Sulla ei ole muuta kun psykiatrinen neuvoja. Ota kiltisti tupla-aikoja, jos vaikka jollain ihmeellä se sut jonkinlaiseen yhteiskuntakelposeen kuntoon saisi. Taitaa olla toivotonta.
Joo ei nekään ihmeisiin pysty. ihan menetettyä kauraa.
Turha toivo että tulee kuntoon. Kohta kävelee moottoritien reunaa muitten hörhöjen kanssa.
Jotain hypnoosiakin voisit kokeilla ja rauhoittavaa huilumusiikkia. Kysy jos se kuvitteellinen sijoitusneuvoja voisi peilisi edessä auttaa tuskaasi. Ja älä ainakaan rautatielle mene kävelemään.