Onko tietoa, minkälaisien syiden takia Kiinaan EI saisi viisumia? Jätetään rikosrekisteri ja muut lusimiset pois laskuista.
?Viisumi Kiinaan?
3
668
Vastaukset
- Soimaako omatunto?
Hae viisuminhakukaavake, siinä näet mitä kysytään.
Jos olet Tiibet-aktivisti tai toimit muuten Kiinan Kommunistista Puoluetta vastaan saattaa olla että jää viisumi tulematta.
Kaikki muut ovat lähinnä omantunnonkysymyksiä. Eivät ne niitä voi mistään tarkistaa, elleivät itse tiedä. - Pekka
Ainakin tulee heti mieleen että jos sinulta on syystä tai toisesta aiemmin hylätty viisumi Kiinaan. Se, miksi se hylättäisiin, niin pitäisi olla aika rankat syyt - vaan eipä ole faktaa tiedossa.
En edes tiedä onko Kiinan lähetystöllä Suomessa olemassa "mustaa listaa" henkilöistä, jotka voisivat olla vaarallisia niin poliittisesti kuin muuten. Falun Gong:n jäsenet tuli heti ekana mieleen, jotka voisivat olla mustalla listalla. Tosin Suomessa on vapaus kai harjoittaa tuotakin, joten...
Toinen on, jos olisit jotenkin kiihkossa tuonut julkisuuteen jotain Kiinan vastaisia juttuja. Mutta niistä olis varmaan sitten rikosrekisterissä jotain... tai ainakin poliisin tiedoissa. Eiköhän lähetystöllä ole pääsy poliisin rekistereihin. Luulisin.
Viisumi maksaa 22 euroa ja se toimitetaan muutamassa päivässä. Kokeilemallahan se selviää. - Mopomies
Terve,
AIDS tai HIV positiivisuus aiheuttavat välittömän käännytyksen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell2094646- 1882606
- 671532
Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?961210- 1261134
Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1071130Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa91122- 711081
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1381060- 109989