Pääsi käymään niin että olin unohtanut parin ison laskun erääntymisen ja nyt tarviisi löytää luotettava pikavippi sivusto josta saisi lainattua 200€. Takaisin olisi tarkoitus maksaa heti 15. päivä palkan tullessa.
Ferratum mainostaa uusille asiakkaille korotonta lainaa 300€ asti. Onko sivusto luotettava vai joudunko todellisuudessa maksamaan enemmän takaisin kuin mitä lainaan? Olisiko joku toinen sivusto parempi vaihtoehto?
Luotettavia pikavippi sivustoja?
15
708
Vastaukset
- cdnjscndsnvsndvsnl
Vivus, Ferratum, Limiitti.fi ja Suomilimiitti tarjoavat uusille asiakkaille korotonta ja kulutonta lainaa. Ainakin Ferratum ja Vivus ovat suuria ja tunnettuja vippipaikkoja, joskin normaalihintaisina kalliita. Suomilimiitti (J.W.-Yhtiöt Oy) ei ole luotettava ja rehellinen, Limiitti.fi-paikasta en ole varma.
- viikkoeiniinpaha
Hei nyt on 8.6 ja saat palkkaa viikon päästä. Voit hyvin jättää noiden laskujen odottaa sen viikon. Soita vaikka laskuttajielle ja selitä viipyinen. Ferratum toimii kyllä hyvin, mutta saatpahan sen jälkeen armottoasti mainosmaileja.
- tynxxy
viikkoeiniinpaha kirjoitti:
Hei nyt on 8.6 ja saat palkkaa viikon päästä. Voit hyvin jättää noiden laskujen odottaa sen viikon. Soita vaikka laskuttajielle ja selitä viipyinen. Ferratum toimii kyllä hyvin, mutta saatpahan sen jälkeen armottoasti mainosmaileja.
Pikavippiin nyt ei ole fiksua kajota kun saa pikalainaakin ja paljon halvemmalla, myös nopeita kulutusluottoja saa ja niissä korot paljon vähemmän kuin pikavipeissä esim talouteen.com/lainavertailu-takaa-parhaan-kulutusluoton/ on helppo katsoa korot ja valita sopiva laina. Pikavippei ei näytä olevan vertailussa ollenkaan.
- 17219
No mikä lasku nyt ei muka voi odottaa 7 päivää lisää, jos kerran 15. päivä pystyt maksamaan? Älä nyt ton takia pikavippiä ota.
Juuri näin kuten edelliset sanoo. Sovi uusi eräpäivä, älä helvetissä ota vippiä. Itse jäin niihin koukkuun. Otin ekan vipin Vivukselta kun tuli akuutti rahan tarve. Sen sai helpolla ja oli heti tilillä. Ajattelin että hieno homma sain tilanteen pelastettua. No taas myöhemmin akuutti rahan tarve ja muistui Vivus mieleen, tekstiviestillä taas saisi rahaa tilille. Otin kun helppoa oli, tosin nyt tuli kulut lisäksi takaisin maksettavaan summaan. Taas rahan tarve, no pitikin ottaa vähän enemmän kun normaalisti Vivukselta olin ottanut. Taas kulut, väh suuremmat tosin... No jossain vaiheessa tuli Vivuksen limiitti täyteen, enempää ei saanut ja vanhatkin piti maksella. No netistä uusi mesta ja taas sama rumba, rahaa tuli mutta vanhojakin piti maksella uusien kanssa. Lopun saakin sitten itse arvailla. Kun sitä rahaa jostain helposti saa niin sieltä sitä vaan tulee otettua, ikävä totuus.
- hhiwihdihewhidewj
Pikavippi itsessään ei aiheuta kierrettä. Jos on 100-prosenttisen varma, että pystyy maksamaan lainansa takaisin eräpäivänä ja että seuraavassa kuussa ei joudu ottamaan taas vippiä, niin miksei voisi turvautua pikavippiin? Muistelen vain kauhulla niitä aikoja ennen pikavippien tuloa, kun ei saanut mistään rahaa lainaksi. Se oli henkisesti raskasta aikaa. Nykyisin pikavipin saa 15 minuutissa tililleen. Edellisestä vipistäni on tosin aikaa jo useita vuosia. Sen jälkeen olen turvautunut vain korottomiin osamaksuihin. Juuri nyt satun sitä paitsi olemaan täysin velaton.
- talesamurai
Kyllä pikaluoton voi ottaa, jos sen saa ilman kuluja, luotettavia korottomia vippipaikkoja löytyy mm pikalainaa.org josta löytyy käytännössä ihan kaikki suomalaiset rekisteröityneet lainapalvelut ja niiden esimerkkikorot sekä tiedot, mikä yritys on palvelun taustalla. Erinomainen paikka, josta saa hyvän kokonaiskuvan Suomen lainatarjonnasta.
- hy6432
talesamurai kirjoitti:
Kyllä pikaluoton voi ottaa, jos sen saa ilman kuluja, luotettavia korottomia vippipaikkoja löytyy mm pikalainaa.org josta löytyy käytännössä ihan kaikki suomalaiset rekisteröityneet lainapalvelut ja niiden esimerkkikorot sekä tiedot, mikä yritys on palvelun taustalla. Erinomainen paikka, josta saa hyvän kokonaiskuvan Suomen lainatarjonnasta.
Tuolta sivustolta saa viruksia, ei kannata mennä.
- Tri.Sykerö
Halloo... todennäköisesti juuri ja juuri ehtii tulla maksumuistutus laskusta, jolloin laskun loppusummassa about 5€ lisäkuluja... välttämättä ei ehdi tulla sitäkään.
- tuhkhi
Raflaavaa kun kaikki viestit on poistettuina täällä. Luotettavia pikavippisivuja on vaan pari ja niitä on vaan rekisteröistä löytyvien yritysten sivut...
- lului
Onnex o Moritzin Paul tääl vippaamassa meittii =)
- Rahakorneri
Onko kellään tietoa Creditguru, Rahakorneri.com jn näistä uusista mitä tullut vastaan? Kuulin että huijausta ja näyttää olevan taustalla Orkia ym mutta onko käytännön kokemuksia kellään?
- tyynisamall
Creditguru joku hölypölyputiikka joka kiertää lakia. en koskis. Rahakorneri on normaali vertaileva verkkosivu eikä edes mikään firman.
- Jllhhbkiuyy
Luotettavia? Meinaakko etteivät huolehdi rahojen takaisin saamisesta?
Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http3034905Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k963208Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1383119Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn341601Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2381321Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.231300- 471229
Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu801118Onko 65-vuotias liian vanha lähtemään rintamalle?
Suomessa reserviläisikä nousee ensi vuoden alusta 65 ikävuoteen. Jatkossa asevelvollinen kuuluu reserviin sen vuoden lop3291090Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais641067