Onko toimiva paketti? Matkaahan sieltä kaupunkiin näkyy olevan jonkin verran, mutta onpa myös oma junalinjakin. Mitenkäs muut julkiset?
Wienin lentokenttä
5
281
Vastaukset
- Toimiikyllä
Eipä sieltä mikään hurja matka ole kaupunkiin verrattuna monen muun kaupungin kenttään. Junayhteydet tosiaan on, mutta eri puolille keskustaa pääsee myös non-stop-busseilla parissakymmenessä minuutissa. Kätevin vaihtoehto riippuu siitä, mihin päin olet menossa.
- fwefwefwefwef
Jos Wienin keskustan alueelle olet menossa suosittelen junaa. Wienin lentokenttä on kaikin puolin moderni ja hyvin toimiva kokonaisuus.
- wieniin.menossa
Joo, näköjään siellä kulkeekin ihan normaali S-bahn oman majoituksen lähelle. Jostain jäi aluksi kuva, että sieltä olisi vain tuo erillisellä matkalipullaan toimiva kenttäjuna. Kentän yleisolemukset ja kätevyydet kiinnostavat aina sen takia, jos tulee kentällä odottelua esim. aikaisen huoneenluovutuksen/myöhäisemmän lennon lähdön takia.
- Hyväämatkaa
Kyllä, CAT:n lisäksi kulkee S-Bahn.
Vaikka huoneen luovutus olisi aikaisin, niin kyllä kai hotelliin voi matkatavarat jättää kentälle lähtöön asti. - HotelSacher
Wienin kenttä on mukava keskikokoinen eurooppalainen kenttä, mutta ei siellä hirveän montaa tuntia huvikseen vietä sen enempää kuin muillakaan kentillä. Se on joistain paikoista vähän sokkeloinen ja ahdas, mutta toisissa paikoissa tilava ja avara ja riippuu vähän tapauksesta minkälaisella alueella joutuu olemaan. Palveluita löytyy niinkuin lentokentillä yleensäkin ja kulkuyhteydet Wieniin ja muihin lähikaupunkeihin, kuten Bratislavaan ovat hyvät. Se CAT jättää pienen rahastuksen maun, koska sillä ainoalla reitilläänkin se on vain marginaalisesti nopeampi kuin S-Bahn, eikä sen päättärin sijaintikaan ole mikään erityisen hyvä. Positiivisena asiana joillain lentoyhtiöillä voi tehdä check-inin ja jättää matkatavarat jo CAT:n terminaalissa kaupungilla.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit515402Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4174697Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483879KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1813330Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142556Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212312Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182208Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1522062- 1262010
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241499