Miten kauan luulette, että menee Akin kokoelmalevyyn. Mikä on kohtuullinen suruaika, levy-yhtiössä on jo varmaan kannetkin levyyn valmiina. Nyt olisi paras aika takoa vainaalla rahaa, mutta ehkä suomessa ollaan vielä levy-yhtiöissäkin hiukan tahdikkaampia kuin isossa maailmassa.
Miten kauan bisnemiehet malttavat odottaa?
Miten kauan bisnemiehet malttavat odottaa?
Vastaukset 16
Vanhimmat
VAINAA ?
Kukaan ei ole todistanut hänen olevan vainaa. Hän on KADONNEIDEN listalla ja näin ollen saattaa vielä löytyä perheineen. Toivottavasti hengissä ja kutakuinkin kunnossa.
Tuskin hän sortuisi tuollaiseen mainostemppuun, että ei ilmottaisi itsestään vaan antaisi ihmisten pitää häntä ja hänen perhettään jonkin aikaa kuolleina.
vaan olosuhteita, joissa mikä tahansa voi olla mahdollista. Jos perhe on ollut esim. veneilemässä (jotkut tiedot ovat epäilleet näin, samoin kuin että olisivat voineet olla rannalla aamiaisella), on hyvin mahdollista, että aalto on vienyt heidät esim. autiolle pikkusaarelle ja jossa ei ole mahdollisuutta yhteydenpitoon. Välttämättä lomalainen ei kanna kännykkää koko aikaa mukanaan. Kuka sanoo, että kaikki lähialueiden pikkusaaret on tarkastettu ?
Aallot on yltäneet jopa tuhansien kilometrien päähän ja koska niiden voima on ollut valtava, on se voinut kuljettaa merellä ihmisiä ties monenko kilsan päähän alkuperäiseltä alueelta, joten kaikki on hyvinkin mahdollista myös muidenkin kuin vain Sirkesalojen kohdalla.
Miten olisivat pärjänneet autiolla pikku saarella, jonka aallot ovat huuhtoneet vielä autiommiksi?? Toki voivat olla elossa jossakin, sitä toivon minäkin!
on ihmeellisen kekseliäs ja neuvokas, etenkin, kun on omasta ja muiden hengestä kysymys. Mistä sitä tietää, mitä muuta sellaiseen paikkaan on jäänyt tai kulkeutunut. Joskus voi onnettomuudessakin olla onni myötä. Toivotaan, että nytkin.
Levy-yhtiöllä on materiaali valmiina ja halua julkaisuun taatusti löytyy.
Homma kiikastaa siitä, että kestää kolme vuotta ennen kuin kadonnut julistetaan kuolleeksi. Sitä ennen levyä ei voi julkaista ilman artistin lupaa.
jostain muistan lukeneeni, että
levyyhtiö neuvottelisi ennen
levyn julkaisua omaisten kanssa.
Perikunta saa määrätä julkaistaanko levyä vai ei jo ennen mitään julistamisia. Voi hyvin olla, että levy jää toistaiseksi ainakin ilmestymättä helmikuussa, eihän sitä tiedä, vaikka ei julkaistaisi koskaan. Välttämättä vanhemmat eivät halua rahastaa ikävällä asialla, ehkä he haluavat jotain jäävän myös heille yksityisesti (mikäli on niin, ettei Akia perheineen löydy). Keräilyharvinaisuus levy voi tulla olemaan ja voi olla, ettei sitä muille luovuteta kuin sitä tehneille muusikoille ja tuottajille, joilla ei ole oikeutta jakaa levyä julkisesti.
onko laki kuolleeksi julistamisesta muuttunut?ennen nimittäin oikeus päätti tapauskohtaisesti voiko jonkun henkilön julistaa kuolleeksi. Esim. dominic arduin'in kohtaloa oikeus käsitteli viime vuonna...
Dominic katosi yksin, eikä hän ollut perheellinen.
Akilla on kadoksissa koko perhe, siis myös perilliset.
Akin kohdalla myös perikunta on kadoksissa.
vanhemmat
Ei ole tietoa ovatko koko perhe menehtynyt, ja jos ovat, niin missä järjestyksessä, eli kuka ehti periä kenetkin.
Jos koko perhe on menehtynyt, perillisenä voivat olla joko jomman kumman puolison vanhemmat tai sitten molempien puolisoiden vanhemmat yhdessä.
Lisäksi mahdollinen testamentti voi hämmentää kuviota.
aina on joku.
myös Akin ja vaimonsa vanhemmat ja sisarukset, jos omia lapsia ei ole tai lapset on kuolleet. Siinä tapauksessa vanhemmat ja sisarukset perii ja määrää omaisuudesta yms.