Migriä pitää syyllistää vain suomalaisten kansanmurhan valmisteluista ei suinkaan niiden ajamiseen kannustaa valtamedian huuhaa perheenyhdistysjutuilla. Eilenkin erään onnenonkija miehen olisi pitänyt saada perhe turvallisesta turkista tänne elätettäväksemme, vaikka perhe on jo turvallisessa Turkissa, josta voisi hakea turvapaikkaa. Mitähän isä siis on paennut Turkissa, Kreikassa ja monessa turvallisessa Euroopan maassa ennen tänne tunkeutumista, takaisin.
Turha migriä syyllistää!
uma35
1
106
Vastaukset
- enelätä
Elättejä maailma pullollaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614348KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1433087Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo472398Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?462323- 971961
- 241883
- 281596
- 221574
- 1491402
- 341233