Haluaisiko joku tehdä astrologisen tulkinnan meille:
mies 20.6.1951 ja nainen 29.10.1954. Tapaamispäivä 9.5.2016.
Mitä tähdet kertovat?
2
90
Vastaukset
- Unijukka15
Syntymäpaikkakunnat ja mielellään tarkat kellonajatkin (jos mahd.) pitäisi tietää, että voisi tarkempaa kuvaa luoda. Tässä kuitenkin joitain yleisiä piirteitä kaksosmiehen ja skorpioninaisen (yleensä haastavasta) suhteesta:
Skorpioni kietoo kaksosen varsin helposti pauloihinsa. Alku suhteessa on varmasti varsin kiehtova. Kuitenkin skorpionin tunteet ovat syvät ja mystisetkin, kun taas kaksonen on enemmänkin älyllisesti ja skorpionia materialistisemmin elämään suhtautuva.
Suurin erottava tekijä on varmasti se, että skorpioni voi pitää kaksosen älyllisyyttä ("älyllisiä oikkuja") heikkouden merkkiä, ja osoituksena siitä, että tämä ei kykene vakauteen. Tällöin skorpioni pyrkii kyllä muuttamaan miestä ja heidän elämäänsä mieleisekseen oman päänsä mukaan. Jos taasen kaksosmies onnistuu ja osaa kanavoida älynsä johonkin tiettyyn piirteeseen, jonka avulla voi saavuttaa jopa menestystä elämässä, niin tämä vaihe voidaan ylittää.
Skorpionin ja kaksosen mieltymykset ovat varsin erilaisia. Kaksonen nauttii pääasiassa elämässä älyllisistä pulmista ja niiden ratkaisemisesta. Skorpionin maailmankuva on tässä suhteessa syvällisempi ja aistillisempi.
Kaksosmies voi kokea suhteen jossakin vaiheessa rajoittavana tekijänä, ja skorpionin elämäntapa vaikuttamaan hänen kannaltaan liian rajoittavana.
Toisaalta suhde voi onnistua, jos kumpikin ovat elämässä suht.menestyviä, ja luonteen eroavaisuudet osataan käsitellä taikka hyväksyä. Periaatteessa kaksosten levoton ja skorpionin nähden pintapuolinenkin tapa elää ovat skorpionia lopulta huolestuttavia tekijöitä.
Tässä liitossa tarvitaan paljon henkisiä ja muuten oikeanlaisia virikkeitä. Kaksosten ja skorpionin tapa elää ja nähdä elämää on varsin erilainen, ja molemmat voivat kokea myöhemmin tulleensa vain rajoitetuksi. Toisaalta nämäkin haasteet voi toki nähdä myös mahdollisuutena. Aika paljon kuitenkin lopulta vaatii, että kaksosten ja skorpionin liitosta tulee onnistunut ja onnellinen pitkällä aika välillä. Mutta haasteitahan elämä on!? - 7436439
Kuut ja aurinkomerkit sekstiili ja triniaspekteissa keskenään, joten sinällään mahdollisuudet olisivat harmoniseen suhteeseen.
Kuitenkin kellonaikojen perusteella olisi katsottava nousumerkit ja niiden väliset suhteet joten tämä on vasta pintaraapaisu.. plus muut aspektit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522165
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3381376Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941325- 1571208
- 681041
- 35968
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31919Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59888Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26842Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46829