Lauantaina auki oleva huolto Tampereella

Drive-In

Onko Tampereen seudulla lauantaisin auki olevaa autokorjaamoa?

4

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • googleAuttaa

      Merkkikorjaamoilla on lauantaina ovet auki, ainakin osalla.

    • surkeaa_palvelua_ei_saa

      Auki voi olla, mutta onko paikalla osaavaa väkeä? Useimmin vain varaosamyynti on avoinna.
      Ja jos huoltopuoli on auki niin siellä on useimmin paikalla osaamattomat tyypit.

      Itse olen etsinyt huoltoasemaa jossa voisi edes tarkistaa rengaspaineet. Ns. kylmillä asemilla eli polttoaineautomaateilla ei ole saatavana paineilmaa.
      Ennen vanhaan huoltoasemia oli Tampereelta etelään päin ajettessa vaikka kuinka monta. (oli mm. Essoa, Shelliä, TB:tä, Kesoilia, Unionia ) Nyt on vain polttoaineautomaatteja.

      Palvelutaso on romahtanut totaalisesti. Yksinkertainen työ: renkaiden ilmanpaineen tarkistus ei enää onnistu "tien päällä" kuin harvoissa paikoissa ja sekin on tehtävä itsepalveluna mikäli onnistuu ollenkaan lauantaisin ja sunnuntaisin.
      Huoltoasemat eivät enää ole edes kunnon huoltoasemia "pikatöineen" tien päällä kulkeville.

      Nyt joka paikkaan täytyy tehdä aikavaraus viikkoja etukäteen eli "tien päällä" ei tehdä juuri mitään. Kaikilla huoltoasemilla ei edes pääse wc:kään ei edes lasten kanssa liikuttaessa.

      • olikoSeHyvääAikaa

        "nnen vanhaan" voihan kiesus näitä setiä ja vaareja jotka muistelevt sitä wanhaa hyvää aikaa.


    • mikäDorkaOletkaan

      Eiköhän auki olevassa korjaamossa ole kiertävät työvuorot, vai meinaatko, että lauantaille palkataan erikseen epäpätevät asentajat?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      224
      3302
    2. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      58
      2796
    3. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      17
      2429
    4. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      20
      2409
    5. Työvoimatoimisto

      Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve
      Työttömyys
      70
      1899
    6. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      84
      1830
    7. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      40
      1802
    8. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      16
      1779
    9. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      84
      1632
    10. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      65
      955
    Aihe