Ehkä mä kerron sun vaimolle sitten

Ehkä se on parempi niin.?
Olet ollu niin ilkeä mua kohtaan että se olis sulle oikein.
Tiedän kyllä hänet ulkonäöltä ja nimeltä.

Olit tyytyväinen siihen että sait multa ja sen jälkeen kiinnostus taisi sulta loppua, olenko oikeassa?
Sä vaan käytit mua ja puhuit mukavia.

Seuraava kerta kun se tulee vastaan niin harkitsen että kerron sille.
13314
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ja mä kerron sun miehelle.

Äänestä

Älä kerro mitään sille, ollaan ihan hiljaa, unohdetan kaikki.

Äänestä

Samanlainen sinäkin, et sen kummempi kun sekoilet varatun kanssa.

Äänestä

Mieti nyt itekki sukkahousut naruilla tulisit..

Äänestä

Pikkulapsia.
Kiukettelevat palstalla, uhmaikäisiä.
Eikä se ole puolison vika ja syy, jos varattu käy vieraissa.
Turha heidän elämäänsä pilata.
Mieti nyt eukko oikeesti. Kuka tuollaisen edes haluaa?

Äänestä

Ihan sama. Et sinä sillä mitään silti voita.

Äänestä

Ei ollut niin hääppöistä se saaminen että enää tekisi mieli.

Lörtsyjä saa toriltakin.

Äänestä
  • Lörtsyt on kyllä hyviä..sellainen omenainen ainakin. Joskus maistoin olikohan kuopion torilla.

    Äänestä

Me ollaan voittajia kaikki, kun oikein silmiin katsotaan.
Me ollaan sankareita kaikki, ihan jokainen.

Äänestä

Mulle ei sitten koskaan tuo tullut mieleen, mutta onhan siinä ideaa. Mennä rikkomaan toisen suhde, olisko siinä sitten jotain omaneduntavoittelua vai ihanko vain halua rehellisesti kertoa kuina pska mies sulla on? Ööööö

Äänestä
  • suhteessa oleva edes ajattele pettävänsä.
    En ole AP.

    Äänestä

  • Varmasti mies sitten lankeaa kotkon syliin.

    Äänestä

Kerro vaimolle. Hän haluaa varmasti tietää jos hänen oma kumppaninsa käy vieraissa.
Se ei ole sinun syy, jos totuuden kertominen jotain heiltä rikkoo, sehän on totuutta peittelevän varatun miehen ongelma. Paras tapa päästä eteenpäin on kertoa ja selvittää näin tapahtunut, ja tämän jälkeen jatkaa matkaa, luulematta tästä toisen miehestä enää mitään hyvää.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Saatietää kirjoitti:

Ehkä se on parempi niin.?
Olet ollu niin ilkeä mua kohtaan että se olis sulle oikein.
Tiedän kyllä hänet ulkonäöltä ja nimeltä.

Olit tyytyväinen siihen että sait multa ja sen jälkeen kiinnostus taisi sulta loppua, olenko oikeassa?
Sä vaan käytit mua ja puhuit mukavia.

Seuraava kerta kun se tulee vastaan niin harkitsen että kerron sille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu